Перейти до вмісту

Ліда недавно свекруху втратила і дуже плакала. Хоча не було у неї зі свекрухою хороших відносин.

Ліда недавно свекруху втратила і дуже плакала. Хоча не було у неї зі свекрухою хороших відносин. Взагалі відносин практично не було.

Свекруха жила в селі. Вона все життя там жила. А Ліда з чоловіком – в місті. На початку подружнього життя Ліда пару раз їздила в село до свекрухи – познайомитися. Налагодити контакт.

Тим більше, на весілля матір чоловіка не приїхала – щось пробурчала про худобу, яку не можна залишити, і поклала трубку – тоді з поштамту дзвонили, тільки там був телефон.

І потім, при візитах в село, свекруха поводилася холодно. Годувала, напувала, але все мовчала і за столом загальним не сиділа майже – поралася по господарству.

І випивала дуже. Так, ось так все було. Вип’є пару стаканчиків і знову за роботу. Похмура працьовита . Вона одна жила.

Ну, Ліда і не стала їздити. Що там робити, якщо тобі не дуже раді? І нудно в селі. Вона передавала подарунки з чоловіком, коли він їздив до матері.

А свекруха передавала картоплю, м’ясо, молоко, сир. Дитина появилася. Свекруха особливо в село онука не кликав.

Сказала синові: тут річка і колодязі. Корови і свині. Піч. Раптом я не догляжу? Передай йому, що бабуся його сильно любить. І сир зі сметаною передай.

Ось тільки один раз вона сказала про «любить». І все. Так минуло дванадцять років! Начебто все нормально. І навіть добре – свекруха не лізе, не повчає, не ображається, що мало уваги.

Читайте також:– Я тебе не люблю ! Напевно ця фраза з вуст дитини звучить найболючіше.

Сама не лізе і до себе не кличе. І життя йшло добре. Сім’я багатіла, Костик ріс, відносини прекрасні, у відпустці весь світ об’їздили. Нема на що ображатися і скаржитися.

А недавно свекруха зaxворіла важко. І Ліда з чоловіком і Костиком поїхали в село. До похмурої і відлюдною свекрухи …

Приїхали, а вона вже лежить, бліда, і важко дихає. Покликала Ліду і Костика. Постаралася сісти, завалюючись набік. Обняла однією рукою невістку, інший – переляканого онука.

Зacтогнала від болю і сказала: «Лідo, ти прости мене. Я погана і життя моя погана.

Я ж люблю вас сильно, ось і берегла від себе і своєї страшної життя. Живіть, дітки, добре. І мене вибачте. Накопичені гроші в шафі лежать, під білизною. Милі ви мої … ».

Ліда сильно плакала. Тому що це теж любов – не шкодити собою. Не заражати нещастям. Не шукати допомоги.

Хоча це так сумно, що серце розривалося… Під білизною гроші залишені. І стаканчик горілки з шматочком хлібця на столі …