Перейти до вмісту

Лише по 10 літрів в один бак

Українські АЗС обмежили продаж пального нібито через його дефіцит – на окремих станціях заправляють лише по 10 літрів, вишикувалися довжелезні кількакілометрові черги автомобілів. Тим часом у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про повернення акцизу та ПДВ на пальне, що може призвести до його здорожчання. Проте експерти кажуть, що дефіцит пального на роздрібному ринку та його обговорення – штучні. Їх організували трейдери, щоб зберегти гарантований високий прибуток.

Читайте також Притча про заздрість і ненависть

“Дефіцит вже бачить кожен, хто має машину та очі. Якщо минулого тижня обмеження були 20 л, то від 26 квітня на багатьох АЗС – це вже 10 л в бак. Причин дефіциту є три”, – стверджує директор Консалтингової групи А-95 Сергій Куюн.

Перша причина – зупинка Кременчуцького нафтопереробного заводу, на ресурсах, за словами Куюна, ринок протягнув березень та половину квітня.
Друга – проблеми з логістикою в Європі для постачання пального до України. Нібито бракує цистерн, а для бензовозів існує багато проблем різного характеру, зокрема й нестача самих бензовозів.
Третя – збереження держрегулювання цін на пальне. Через нібито дефіцит пального оптові ціни стали вищими за роздрібні, а чимало імпортних ресурсів, особливо які везуть автотранспортом, також дуже дорогі.