Перейти до вмісту

Лисички – це гриби, які користуються неабиякою популярністю в медицині.

Лисички – це гриби, які користуються неабиякою популярністю в медицині.

Основною їхньою цінністю є те, що вони містять хіноманнозу – це речовина, яка є отрутою для жуків, черв’яків та гельмінтів всіх видів. Сама речовина є дуже крихкою, адже її сполуки руйнуються під час теплової обробки і навіть засолюванні. Тому, як ліки, лисички використовують зазвичай у вигляді порошку, або ж готують з них настоянки.

Корисний склад грибів лисичок

Лисички містять в собі багато корисних мікроелементів, як калій, магній, кальцій, а також вітаміни А, РР, С, групи В, ніацину, бета-каротину. А ще до складу входять такі корисні речовини:

Хіноманноза, здатна знищувати паразитичних черв’яків, блокуючи їх нервові імпульси, причому згубно діє і на капсули яєць гельмінтів.
Ергостерол, який бере участь в роботі печінки, покращуючи її функціонування і вироблення ферментів.
Бета-глюкан, який активує еозинофіли (різновид лейкоцитів), що покращує імунний захист людини.

Читайте також  Найбільше репетувати стала невістка, якщо ми не продаємо квартиру і не допоможемо їм з кредитом, то онуків більше не побачимо.

Настоянка
Зараз ми вам розповімо, як приготувати настоянку з лисичок, яка допоможе позбутися від багатьох проблем, адже лисички мають протипухлинну та імуностимулюючу дію, допомагають при запальних захворюваннях, а вітаміну А в них у декілька разів більше, ніж у моркві.

 

Потрібно взяти висушені гриби лисички й подрібнити. Після цього взяти 1 ст. ложку отриманого порошку й залити все 200 мл якісної горілки. Таку суміш слід настоювати в скляній посудині протягом 10 днів й періодично помішувати.

Ось як вживати при різних захворюваннях:

– при паразитарних інвазіях – по 2 ч.л. за пів години до сну. Курс лікування – 20 днів;

– захворювання печінки (ожиріння, гемангіоми, цироз), підшлункової залози – по 1 ч. л. до вечері. Курс лікування – 3-4 місяці;

– гепатит – по 1 ч. л. на сніданок та вечерю. Лікування має тривати до 4 місяців;

– для очищення печінки – по 2 ч. л. після вечері протягом двох тижнів.

Протипоказання до вживання!
вагітність та грудне вигодовування;
заборонено вживати дітям до трьох років;
індивідуальна нестерпність;
шлунково-кишкові захворювання в гострій формі – гастрит, панкреатит, виразка, коліт та інші.