Перейти до вмісту

Магнітні бурі і метеочутивість.

Що таке магнітна буря?

Магнітні бурі нерозривно пов’язані з Сонцем і його випромінюванням. Наша зірка дає нам не лише світло і тепло. На її поверхні постійно відбуваються спалахи, які викидають у Космос безліч найпростіших частинок, що володіють колосальною енергією. Вони летять із величезною швидкістю, тому досягають Землі через добу або дві. Саме тому не варто чекати магнітної бурі відразу після спалаху на Сонці.Якби у нашої планети не було магнітного поля, то сонячний вітер просто здув би атмосферу в Космос. Поверхня стала б млявою, як на Марсі.Магнітне поле виступає в ролі захисної оболонки, щита. Сонячний вітер не відбивається повністю, а поглинається магнітним полем і призводить до його збурення і появи електромагнітних хвиль.

Чому магнітна буря небезпечна?

При впливі електромагнітних хвиль на тіло людини, вона починає відчувати стрес. Підвищується тиск, що може бути небезпечним для гіпертоніків. Молоді люди майже не відчувають впливу магнітних бур, а ось літні в більшості своїй його відчувають.

Бурі можуть бути різної сили. Вони бувають першого, другого, третього, четвертого і п’ятого рівня. Найчастіше сонячні вітри провокують появу збурень першого рівня. Вони найменш небезпечні. Бурі п’ятого рівня бувають вкрай рідко, але вони можуть призводити до збоїв в роботі електроніки, навігації, зв’язку. Одна з найпотужніших бур за всю історію людства була 4 листопада 2003 року. Енергія, яка була згенерована взаємодією сонячного вітру і магнітного поля Землі, могла б забезпечити електрикою всю планету на тисячі років.

Магнітні бурі можуть провокувати появу землетрусів. Їх сила настільки велика, що може змушувати цілі пласти Землі рухатися. Словом, це дуже небезпечне явище природи, яке не можна недооцінювати.

Фахівці вважають, що не треба скаржитися на Сонце, тому що воно досить спокійно за космічними мірками. Інші світила могли б за секунди змести всю нашу атмосферу в космос і вбити все живе. У таких умовах життя не з’явилася б ніколи. Це означає, що нам дуже пощастило з нашим світилом.

Як зменшити вплив бур ?

Згідно з дослідженнями, в періоди бур збільшується кількість інфарктів та інсультів. Магнітні бурі нерідко супроводжуються головним болем, мігренями. У людей погіршується сон, знижується тонус і втрачаються сили. Впливу бур схильна більша половина жителів Землі. У такі дні експерти настійно радять:

  • більше відпочивати;менше спілкуватися з неприємними людьми, сваритися
  •  носити з собою або на собі заспокійливі мінерали: аметист, місячний камінь, аквамарин;
  •   приймати ванни, розслаблятися.
    У цілому, в такі періоди нічого страшного не відбувається, але обережність не зашкодить. Магнітні бурі легко передбачити, тому намагайтеся стежити за місячним календарем, у якому є прогноз щодо магнітного обурення.

У такі дні потрібно бути обережнішими за кермом, тому що увага може бути розсіяною. Учені фіксують почастішання побутових травм у періоди збурень, тому будьте обережнішими в поводженні з вогнем і електрикою.