Весна, незабаром потепліє,почнеться посівна. Рекомендуємо посіяти на своїй грядці цікаву і корисну рослину – майоран.
У перекладі назва цієї пряності звучить як «незрівнянний». Так назвали майоран за солодко-камфорний аромат, за вишуканий гіркувато-гострий смак.
Батьківщиною майорану є Середземномор’я і Мала Азія. Поширений у країнах Близького Сходу, Центральної Європи та Північної Африки. Майоран – це невелика однорічна рослина з невеликим листям. Росте в Європі, вирощують у теплицях і парниках. Той, що росте в Азії, значно ароматніший за європейський.
Майоран застосовують для виготовлення засобів, призначених для комплексної терапії патологій органів травлення, сечовидільної і дихальної систем. Їх часто призначають у випадку неврозів і безсоння як седативний засіб.
Вживають настої і відвари з трави майорану за метеоризму, нежитю, застуди, грипу. Настій майорану використовують для полоскання, коли болять зуби і є запальні процеси в роті і горлі. Маззю на основі майорану лікують ревматизм і наслідки травм. Компреси з кашки майорану добре діють на застарілі мозолі. Цікава властивість цієї трави — замінювати сіль, коли сіль вживати не можна взагалі або дуже обмежено.
Майоран — улюблена пряність польської, литовської, білоруської, латиської і естонської кухонь. Сушений майоран додають у ковбасні фарші — звідси одна з його назв — ковбасна трава. Він не лише ароматизує м’ясний фарш, а й облагороджує саме м’ясо, роблячи його ніжнішим. Його можна додавати у страви для додання їм солодкого, пряно-квіткового аромату, який дуже схожий на кардамон, і для смаку — гостро-пряного, пекучого, тонкого і солодкого. Аромат майорану нестійкий, тому приправу слід додавати у кінці приготування, буквально перед подачею. Пропонуємо кілька рецептів звикористанняммайорану.
Печінковий паштет з майорановим маслом.
1 кг яловичої печінки, 100 г вершкового масла, сіль — до смаку, 2 маленькі лаврові листки, 2 ст. ложки коньяку, 3 великі яйця, 4 горошини духмяного перцю.
Для майоранового масла: 200 г вершкового масла, 40 г свіжого майорану, 2 ч. ложки готової гірчиці. Майоранове масло. Розм’якшене масло збити, додати гірчицю і дуже дрібно посічену зелень. Все ще раз збити і охолодити.
Яйця зварити. Яловичу печінку нарізати на невеликі шматки довільної форми і опустити у воду, закип’ятити з лавровим листям і духмяним перцем. Зварити печінку до зміни кольору. Змолоти печінку і яйця кілька разів через м’ясорубку, спершу з грубою, потім з дрібною решіткою, поступово додаючи розм’якшене вершкове масло, коньяк і сіль. Вимісити і розкласти масу на пергаменті або фользі. Змастити паштет охолоджений майорановим маслом, згорнути у вигляді рулету, охолодити впродовж 1 год. Нарізати рулет на скибочки завтовшки 1 см і подати як закуску.
Читайте також:Виглядати молодою досить легко.
Риба, запечена з яблуками.
0,5 кг яблук, 2 ст. ложки вершкового масла, 1 ст. ложка оливкової олії, зелень петрушки, сіль, перець чилі, майоран — до смаку, 1 кг філе морської риби, 1 лимон.
Філе нарізати на шматочки. Вичавити сік з лимона і скропити ним шматочки філе, посолити, поперчити і приправити майораном. Очистити яблука, вирізати серцевини, нарізати кружальцями.
Викласти у змащений оливковою олією горщик або форму шар яблук, посолити, поперчити, посипати майораном. Зверху викласти шар риби. Посипати дрібно нарізаною петрушкою і розкласти маленькі шматочки вершкового масла. Далі викласти ще шар яблук. Запікати у розігрітій до 200 °C духовці 20−30 хв.