Перейти до вмісту

Макрон, Драгі та Шольц приїдуть до Києва перед ключовим рішенням про статус кандидата – FT

Лідери трьох ключових країн: Франції, Італії та Німеччини планують у четвер 16 червня здійснити спільну поїздку в Україну та зустрітися з президентом Володимиром Зеленським, щоб продемонструвати підтримку Україні та обговорити її заявку на вступ до ЄС.

Про це повідомило видання Financial Times із посиланням на високопоставлених дипломатів та посадових осіб у європейських столицях.

Офіційно візит не був підтверджений, хоча про нього писали ЗМІ.

Очікується, що Еммануель Макрон, Маріо Драгі та Олаф Шольц зустрінуться із президентом України Володимиром Зеленським, що продемонструє потужну демонстрацію західної солідарності з Україною.

Візит відбудеться напередодні подання оцінки Європейською комісією того, чи Україна має отримати статус кандидата на вступ до ЄС.

 

 

Читайте також: Рамштайн – 3: головні підсумки, значно більше зброї Україні

 

 

За словами чиновників, знайомих із цим питанням, Єврокомісія, ймовірно, заявить, що Україна має набути статусу кандидата в члени ЄС за умови, що вона проведе низку реформ, спрямованих на зміцнення верховенства права та боротьбу з корупцією.

Втім, країни ЄС, як і раніше, розходяться в думках щодо того, чи слід розглядати ці реформи як попередню умову для того, щоб Україна стала кандидатом, чи слід визначити контрольний список реформ перед наступним кроком на шляху до ЄС – офіційним відкриттям переговорів про вступ.

Дипломати в Брюсселі вважають, що візит тріо в Україну необхідний для збору достатньої підтримки для варіанта надання статусу кандидата в члени ЄС вже зараз, а список реформ, які необхідно втілити, буде надано на пізнішому етапі.