Перейти до вмісту

Маски для обличчя з липовим цвітом

Найпоширеніший в нашій країні  вид липи – липа дрібнолиста. Особливо вона гарна влітку, під час цвітіння, коли дерево зверху донизу покрите запашними, що виділяють ніжний аромат, жовтуватими квітами, Липа була священним деревом у слов’ян і ототожнювалася з богинею любові і краси  Ладою. За старих часів у наших предків жодне свято не обходилося без обрядових сцен біля лип. Під липами вони водили хороводи, які неодмінно присвячувалися липовому цвіту, липовому аромату і липовому меду, ще з липи виходить прекрасна натуральна косметика. Про це далі.

Маски для обличчя з липовим цвітом

Липова маска

1/2 столової ложки липового цвіту прокип’ятити 5 хвилин в 1/2 склянки води, відвар процідити і змішати з рівною кількістю вершків і жовтком курячого яйця. В отриманій суміші намочити серветку з марлі і накласти на обличчя на 15-20 хвилин. Рекомендується робити 2-3 рази на тиждень. Курс: 15-20 масок.

У науковій медицині в якості лікарської сировини використовують тільки квіти липи — липовий цвіт, а в народній — практично всі частини рослини.

Маска з квітів липи і геркулесу

Столову ложку подрібнених квітів липи залити 1/2 склянки гарячої води і кип’ятити на повільному вогні до отримання густої маси. Додати чайну ложку геркулесу. При жирній шкірі масу накласти на обличчя товстим шаром в теплому вигляді (зручніше через марлеву серветку), при сухій — в холодному. Через 15-20 хвилин маску видалити, обличчя обмити прохолодною водою. На суху і нормальну шкіру нанести жирний живильний крем. Маски можна робити 2-3 рази на тиждень.

Курс 15-20 масок.

Маска з квітів липи і крему

2 чайні ложки готового крему для сухої шкіри змішати з 2 чайними ложками концентрованого відвару липового цвіту (3-4 столові ложки квітів залити 2 склянками води, кип’ятити 5-10 хвилин). Теплу масу нанести на обличчя і шию у вигляді маски. Тримати 15 хвилин. Змити теплою газованою мінеральною водою. Робити 2 рази на тиждень.

Читайте також: Що робити, коли з’їли забагато

Курс 20 масок.

Лимонна маска з липовим цвітом

1/2 столової ложки липового цвіту прокип’ятити 5 хвилин в 1/2 склянки води, відвар процідити і змішати з рівною кількістю вершків і жовтком курячого яйця. В отриманій суміші намочити серветку з марлі і накласти на обличчя на 15-20 хвилин. Рекомендується робити 2-3 рази на тиждень. Курс 15-20 масок.