Перейти до вмісту

Материнський образ впливає на доньку та її долю

Вічна дівчинка (інфантильна модель поведінки)
Навіть в 60 років такі жінки залишаються маленькими дівчатками. Вони відрізняються підвищеною емоційністю, примхливістю, вразливістю, що вказує на їхню психологічну незрілість. Такі жінки емоційно не готові взяти на себе весь тягар відповідальності, а тому вони перекладають всі свої проблеми на інших. Такі жінки не готові до створення сім’ї і народження дітей, вони роблять це тільки на догоду громадській думці.

Такі матері схильні до драматизації свого життя, а також вони відчувають глибокий дискомфорт в разі навіть незначного відхилення від правил, які вони встановили. Такі жінки схильні ображатися на власних дітей за те, що ті не відрізняються бездоганним послухом.

У таких сім’ях виховання дівчаток відбувається на прикладі життя кіногероїв або інших знайомих жінок. Такі дами безініціативні, їм дуже складно розібратися навіть в своїх почуттях і їм дуже важко будувати відносини з чоловіками.

«Сержант Пришибеєв» (жорстока модель поведінки)

Такі жінки відрізняються жорстоким поводженням, вони не визнають нічиєї думки, крім своєї власної, а також щиро вірить в те, що тільки їхня поведінка є правильною. Вони виховують дітей з використанням системи заборон, порушення яких тягне за собою покарання. Такі дими відрізняються запальним характером, нетерпимістю до людських слабкостей і підвищеною сварливістю.

Найчастіше чоловіки в таких сім’ях зовсім відсутні або не беруть жодної участі у вихованні дітей. З такими жінками поруч можуть знаходиться тільки безініціативні і безвольні чоловіки. Такі дими постійно негативно відгукуються про батька дитини, що формує у дівчинки негативне ставлення до чоловіків.

У таких жінок дочки можуть виростати тихими і закомплексованими або такими ж жорстокими, як і їхні матері.

Жорстокі матері не здатні виховати щасливу дочку, як правило дівчаток, які виросли в таких сім’ях в житті фактично не чекає нічого хорошого. У більшості випадків дівчатка, чиї матері відрізняються жорстокістю, намагаються якомога швидше вийти заміж, але при цьому у них повністю відсутня модель щасливого сімейного життя.

Гіперопіка або мати-квочка
Такі мами схильні оточувати своїх дітей надмірною опікою, вони контролюють будь-який рух своєї дитини і звалюють на себе відповідальність за будь-яке його рішення. Такі матері відрізняються підвищеною тривожністю, вони своєю підвищеною активністю і постійною гіперопікою стомлюють не тільки дітей, а й усіх оточуючих. Вони у своїй більшості не тільки намагаються виконати будь-яке бажання свого малюка, але навіть передбачити його.

Такі матері за допомогою створення ідеального дитинства для своєї дочки намагаються скорегувати своє минуле: вони намагаються замінити неіснуючого батька або перетворити життя дочки в поліпшену модель свого власного.

Дочки таких дам відрізняються низькою стресостійкістю, а також вони стають інфантильними жінками, які схильні до демонстративно примхливої поведінки і не здатні взяти відповідальність за своє життя на себе.

Най-най або мати-цариця
Такі самозакохані особи твердо вірять в те, що вони завжди і в усьому мають рацію. Матері зациклені на своїй персоні, вони багато часу приділяють собі коханій, відрізняються зарозумілістю, а також прагнуть домінувати і панувати над оточуючими. Вони досить вимогливі їх дуже сильно засмучує, якщо увага оточуючих хоча б ненадовго відволікається від їхньої персони, вони можуть ревнувати навіть до своїх дітей. Для них материнство – це не праця.

Найчастіше в таких сім’ях діти надані самі собі. Вони з дитячих років навчаються хитрувати і вивертатися, щоб не накликати на себе гнів своєї мами-цариці. Діти таких жінок не здатні до співчуття або співпереживання, також вони не здатні виявляти турботу і любов до оточуючих. Як правило, дівчатка, виховані такими матерями, вибирають кар’єру, але їм не вдається досягти бажаних висот, оскільки вони всі страждають нарцисизмом і не відрізняються комунікабельністю.

Читайте такожА на наступний день мені на картку прийшли 100 гривень. Допомога доччина.Так, у них там в Києві чашка кави стільки коштує!
Мама друг і товариш
Такий образ матері є фактично ідеальним, але тільки в тому випадку якщо виховання дівчинки проходить в потрібному напрямку. Такі жінки мають правильні принципи і моральні цінності. Виховання дітей в цьому випадку відбувається на особистому прикладі. Такі дами поважають особисті вподобання і потреби своїх дітей. У таких сім’ях будь-які конфліктні ситуації вирішуються за допомогою переговорів і обговорення.

Однак якщо мати не має чітких принципів і схильна постійно відхиляється від наміченої моделі поведінки або веде асоціальний спосіб життя, то дівчатка в таких сім’ях виростуть її точною копією.

Такі матері можуть перейти межу і стати для дочки більше подружкою ніж матір’ю, що може призвести до втрати авторитету і виходом дитини з-під контролю.

Як правило у таких матерів виростають жіночні, турботливі й упевнені в собі дочки, які не відчувають труднощів у спілкуванні з чоловіками, швидко адаптуються до нових умов, оскільки поки жива їхня мама, вони не відчувають себе самотніми і знають, що можуть в будь-який потрібний момент отримати необхідну підтримку.

В тій чи іншій мірі, кожна мама може знайти у себе риси кожного з психотипів. Дуже важливо своєчасно виявити їх у себе і почати роботу над їх виправленням.

Пам’ятайте, якщо хочете виростити впевнену в собі і щасливу дочку, то ви повинні відчувати себе вже сьогодні впевненою в собі і щасливою!