Перейти до вмісту

Мати і син, поради як виховати сина

Відповідайте йому, коли він запитує «Чому?»

Відповідайте на усі «чому» або шукайте відповідь разом. Покажіть, куди йому можна звернутись за підказками, запитайте, що з цього приводу думає він. Так він буде мати все більше джерел інформації.

Захоплюйтеся його інтересами – вивчіть правила футболу й імена його кумирів. Нехай він разом з вами співає улюблені пісні і малює аніме. Будьте активною частиною його життя, а не лише суворим контролером.

Дайте йому можливість допомагати іншим. Хай він самостійно робить вибір: допомагати чи ні. Постійне ваше невдоволення і крики про те, що він нічого не робить, йому не допоможуть. Показуйте приклад і пропонуйте, він неодмінно піде назустріч.

4Поясніть йому, що досягти досконалості допомагає практика. Хай зрозуміє, що будь-яка його мета потребує зусиль і так впродовж всього життя. Що б він не хотів, ким би не хотів стати, не треба здаватись, а лише працювати над результатом і неодмінно це завершиться успіхом.

Дайте йому можливість зіпсувати ті речі, які він все одно зіпсує. Не сваріть його кожен раз, коли він щось поламав, порвав, замастив. Не зліться даремно, він так пізнає світ. Тим паче, це хлопчик, а вони мають усюди лазити і стрибати по калюжах.

Читайте також Що не станеться — невістка винна. Перша невістка була погана, друга погана… А вже потім люди розказали Галі, що він на першу жінку руку підіймав і на дитину навіть бувало.

Навчіть свого сина виражати словами те, що він відчуває. Він не має ховатись, кричати чи просто плакати, коли ц нього щось не виходить. Навчіть його формулювати свої думки, так він розрізнятиме емоції і згодом почне сам усе пояснювати.

Дайте йому що-небудь, щоб звільнити енергію – хай це буде річ, яку він буде бити, місце, на якому він буде стрибати чи кричати. Хай робить те, що хочеться йому від душі. Інакше постраждають ваші речі.

Вийдіть разом на вулицю. Вимкніть гаджети і разом погуляйте. Спостерігайте за сином: як він вивчає світ, куди хоче піти, як веде вам, чи тримає за руку, як реагує на тварин і інших дітей. Це щось неймовірне, спробуйте.

Будьте найголовнішим фанатом своєї дитини. Напевно, ви його засоромите, коли будете тішитись його дрібними нагородами чи першими маленькими починаннями і здобутками, йому буде ніякого, коли ви розповідатимете про його дитячі мрії його ж майбутній дружині, але він знатиме, що є людина, яка завжди буде ним пишатись і вболівати за нього.

Навчіть свого сина прибирати за собою, готувати, прати шкарпетки та прасувати сорочки. І хай це йому не знадобиться, але він доросла людина і має це вміти. А його майбутня дружина буде вдячна вам за це. Уявіть собі такого чоловіка!

Читайте йому і читайте разом. Часто батьки змушують читати своїх дітей, при цьому самі абсолютно цього не роблять. Не відговорюйтесь відмовками про час і втому. Читайте разом, розказуйте йому про улюблені книги і персонажі, захопіть його книжковим світом і підкладайте йому захопливі хлопчачі книжки.

Заохочуйте його танцями! Танець — мова тіла, яку легко зрозуміти. Розкутість тіла важлива для гармонійного розвитку організму.

Переконайтеся, що поруч з ним є приклади хороших людей – сильних, сміливих, мудрих, чесних приязних. Розповідайте йому про великих людей, справжніх героїв, уявляйте разом, що було б, якби ті герої опинились у нашому часі. Про те, що їхнє внутрішня набагато важливіше за зовнішнє.

Навчіть сина хороших манер: ввічливі слова, відчиняти перед жінками двері, подавати їм руку та пропускати у чергах. Хай він несе добро у світ.

Дозвольте йому в що-небудь вірити. Нехай у нього буде якийсь герой з його світу, який завжди буде поряд і підтримає його, коли вас не буде поряд.

Навчіть його того, що іноді треба бути дуже ніжним – до людей, тварин, рослин, навколишнього світу.

Дозвольте йому програвати. Дитина не може вигравати завжди і всюди. Навчіть його бути достойним суперником і вміти потиснути руку переможцю у разі невдачі. Не тисніть на нього, якщо він не зміг виграти. Підтримуйте і це зробить його лише сильнішим.\

Нехай тато навчить його найголовніших речей. Якщо тато буде присутнім у процесі виховання з самого початку, то він стане для хлопчика супергероєм, який знає і може все. А ви ж залишитесь люблячою матусею, еталоном ніжності і жіночності.

Збудуйте йому фортецю. Скиньте на підлогу усе, що є під рукою, і разом збудуйте печеру. Це закарбується у його печері так: будь-що може стати чарівним, кращим.

Цілуйте та обіймайте його! Всі матусі навколо кажуть, що їхні сини дуже ніжні. Так, вони справді можуть бути суперенергійними впродовж дня, але в певні миті стають найніжнішими малюками. Хлопчики потребують не менше любові, ніж дівчатка!

З кожним кроком вперед вашої дитини ви відчуватимете гордість. Коли робить перші кроки — повертається до вас, коли малює — то вас, читає — вам, на трибунах шукає ваше обличчя, бо ви — та людина, яка постійно вірить в нього, надихає і підтримує.

Навіть коли у нього буде власна сім’я, ви залишитесь для нього особливою жінкою, мамою, яка навчила його всього, що він знає. І саме мама має бути тією людиною, яка буде на боці своєї дитини завжди.