Перейти до вмісту

Мати його, успішна бізнес-вумен, з самого початку була проти шлюбу сина з Мариною. Онуків, народжених в цьому шлюбі, вона теж не прийняла, а коли сім’я розпалася, не приховувала своєї радості.

– Вчора в супермаркеті нашому ніс до носа зіткнулася з колишньою дочкиной свекрухою! – сумно розповідає подрузі шістдесятлітню Лариса Миколаївна.

– Я її одразу і не впізнала… Встала в чергу на касу, у мене полбулкі дарницького і маленька баночка сметани, а попереду – цілий віз делікатесів. Джерело

Стою, роздивляюся знічев’я. Фрукти заморські, гранати, авокадо, чи що – зелене таке, я його в життя і не пробувала навіть! Балик, виноград, телятина, ікра, пляшка вина, баночки якісь екзотичні … Ну, думаю, тут продуктів – тисяч на десять. Добре люди живуть, не економлять, як ми з Марішка … Піднімаю очі – ба! Так це Інга!

Давно не бачилися, і ще б стільки само не зустрічатися! Мене побачила, очі відвела, заметушилася. Але не привіталася навіть!

– Не любиш ти її! – зітхає подруга.

– А за що мені її любити? За те, що вона сина-ледаря виховала, якому діти не потрібні? .. Ти знаєш, але ж Маришка і не добилася нічого в плані аліментів! Два роки бігає за цим  колишнім чоловіком, і толку немає. Всі документи є, платити повинен, а не платить, і що ти хочеш, те й роби!

Не працює, паразит, і власності у нього ніякої. Пристави тільки руками розводять. А двоє дітей кожен день їсти хочуть, між іншим! .. А таткові хоч би що. Він геть авокадо з ікрою в будній день жере, виявляється …

Дочка Лариси Миколаївни, Марина, два роки тому розлучилася з чоловіком.

– Втомилася від байдужості і ліні! – пояснила вона своє розлучення.

Читайте також: Життєва історія, якa змуcить задуматись.

– Сім’ї все одно немає. Який сенс зберігати видимість? Чоловік Марини в останні роки шлюбу не працював, дітьми не займався, жив своїм життям. Розлучення сприйняв як порятунок, з полегшенням перебравшись з знімною квартири, де вони жили з дружиною і дітьми, під крило до багатої мамі.

Мати його, успішна бізнес-вумен, з самого початку була проти шлюбу сина з Мариною. Онуків, народжених в цьому шлюбі, вона теж не прийняла, а коли сім’я розпалася, не приховувала своєї радості.

– Чого і слід було очікувати! – з торжеством резюмувала Інга Володимирівна сумний підсумок.

Розлучені подружжя роз’їхалися кожен до своїх батьків. Колишній чоловік Марини веде дозвільний спосіб життя: ніде не працює, сидить на шиї багатою мами і «шукає себе», подорожуючи по далеких екзотичних країнах.

Марина виховує двох дітей-погодків, працює медсестрою, бігає ставити уколи на дому в якості підробітку. Лариса Миколаївна вкладає в загальний бюджет свою пенсію і сидить з онуками на лікарняних. При цьому жінки ледве-ледве зводять кінці.

– І де справедливість? – скаржиться Лариса Миколаївна.

– Так подавайте на аліменти на бабку, на Інгу цю! – каже Ларисі Миколаївні подруга.

– Ось і буде вам справедливість. Багата? Нехай платить онукам, раз синок цього не робить. Скажи своїй Марині!

– А так можна, чи що? – здивувалася Лариса Миколаївна.

– Щось я, скільки живу, такого не чула, щоб свекрухи аліменти онукам платили! – А я чула! У виняткових випадках можна! – каже подруга.

– А у вас випадок якраз винятковий. Папаша не платить роками, і взяти з нього нічого. Нехай тоді платить бабка! Онуки її! Нехай допомагає ростити …

А ви як вважаєте, чи є у невістки моральне право змусити колишню свекруху утримувати внуків? Виховала виродка – нехай тоді сама виконує його обов’язки?

Діти ні в чому не винні, вони їсти хочуть, а у бабусі-бізнесвумен є фінансова можливість допомагати. Нехай розщедрюється! Несправедливо це, коли діти на хлібі і воді, а татусь на ікрі з авокадо?

А може, на вашу думку, це дикість, подавати на аліменти від свекрухи? Яка б вона не була, до народження цих дітей відношення не має ніякого.

Син її обзавівся потомством в повнолітньому віці і в дієздатному стані, всі претензії – до нього, а також до матері дітей, яка теж про щось думала, коли народжувала двох.

І тепер нічого заглядати в чужі візки в супермаркеті і рахувати чужі гроші?