Перейти до вмісту

Мати в сльозах жаліється подрузі, що син на весілля не покликав рідних батьків

Оксана,напекла пирогів і вирішила провідати подругу Галю старший син у місті вже – працює десь там на заводі, донька теж школярка. А ще ж господарство треба попорати.
Ой колись Оксана ж була закохана в Галиного Василя! Високий, чорнявий. Мліла, коли бачила його. А він не звертав на неї уваги, все до Галі та до Галі. Яка ж вона була ображена на подругу! На весілля навіть спочатку не хотіла йти до них. Плакала. Але пішла – ще й за дружку. І …познайомилася з Колею. Він був із сусіднього села. Не зразу, але він таки зумів привернути до себе серце Оксани. Недарма ж кажуть – клин клином вибивають. Отак і живуть тепер, ще й непогано. Гріх їй жалітися на Миколу. А от Галю не раз бачила в сльозах.

Читайте також Мене не прийняла мати мого чоловіка бо я з села. Мовляв не пара йому.А згодом і коханий почав так думати

Вона не допитувалася, а подруга нічого не казала. Оксана й так знала, що Василь запальний, йому краще під гарячу руку не попадати. А Галя теж була гостра на слівце. Та хай собі самі розбираються.

…Отак із пирогами Оксана і зайшла до хати. Галя щось куховарила, але дуже зраділа, побачивши подругу. Подякувавши за пироги, швидко накрила невеличкий стіл. Василя не було ще, донька теж десь побігла. Тож Галя дістала невеличку пляшчину.

– Що ж то за оказія така у тебе? – перепитала Оксана.

– Ти не повіриш! Уявляєш, мій старший одружився, – і в Галі на очах забриніли сльози.

– Як так? Коли? Начебто ж і весілля не було…

– Отак. Навіть нас із Василем не покликав і не сказав. Пішли собі і розписалися в місті. Отака тепер молодьож… Я то ще нічого – стерпіла. А Василь мало Вітю з хати не вигнав. Мусила вступатися. Усе кричав: «Хіба ж ми не люди? Як ти міг, синку, таку свиню підкласти?». Я вже й казала, що давай хоч зробимо невеличку вечірку. Зберемося, з її батьками познайомимося. Тим паче, ще й не вінчалися. Ото ж можна повінчатися і відгуляти. А то ж соромно людям в очі дивитися. Тобі, Оксано, першій кажу. Бо ж де таке бачено? Навіть короваю сусідам не рознесли. Не по-людськи ж якось. А Вітя вперся – ні та ні. Нічого, мовляв, їм не треба. Вони так із Людою вирішили… Ото кликав приїхати в гості. Бо його Люда по вихідних працює, десь у якомусь торговому центрі…

– Ну бачиш, молоді тепер які. Нічого їм не треба. Хай би вже тільки добре жили… – втішала подругу Оксана, а сама думала: «Невже і мої таке колись вчверять?». Вони ж то з Миколою їм потихеньку гроші збирають, щоб усе, як у людей було.

– Ой, подруго, не знаю… Ну як то без батьківського благословення? От Василь уперся і сказав, що не поїде в гості.

Хай спочатку зроблять усе як положено. Інакше за сина його не вважатиме. Уявляєш? Ото тепер не знаю, чи радіти, чи бідкатися. Що ж то буде? Бо ж Вітя весь у батька – такий же гарячий і запальний. Як задумав – так і зробив. А я би вже поїхала, на невісточку б поглянула, гостинців би завезла. Хай би вже було, як молоді хочуть. То їм жити. Казала те саме Василю, а він затявся – і все тут. Ще й пригрозив – тільки поїду, то й мене вижене з хати… Ото така мені тепер оказія. Розривається серце між двома вогнями…Оксана як могла втішала подругу, але подумки розуміла Василя: ну хіба так має бути? Батьків треба поважати, хоч би там що. Дай Боже, щоб Вітя порозумнішав. З тим і пішла. Василя не хотіла чекати, хоч Галя просила побалакати з ним: може, її послухає. «Ні, хай уже вирішує сам», – майнуло в голові Оксани…

А таки невдовзі молода пара повінчалася в селі, і відгуляли невеличке весілля. Тож усе було як у людей…