Мати залишила дітей, і більше вдома не з’являлася. Катерині довелося викликати пoлiцію, але вона так полюбила дівчаток, й думати не могла про дитбудинок.

Жінка приймала активну участь у шкільному житті, в якому навчалась її дочка. Одного разу вчителька попросила її провідати ученицю, яка тиждень не відвідувала школу.

Видаючи гроші, які збирають для хвoрих дітей, вчителька порадила Каті витратити їх раціонально: замість цукерок і фруктів купити найдешевшого печива і булочок з молоком. Таке дивне побажання вона пояснила важким матеріальним становищем сім’ї, в якій, можливо, діти навіть голодують.

Дзвінок в квартирі не працював, тому довелося стукати. Двері відчинила дівчинка і провела жінку на кухню. Сівши за абсолютно порожній стіл, Олена взяла на руки однорічну дівчинку і почала годувати її з чашки розмоченим у воді хлібом . Дівчатка були вдома самі.

Читайте також:До нас прийшла наша сусідка. Не дивлячись на наші сварки,та непорозуміння. Вона принесла нам майже половину того, що було потрібно для опeрaції.

– Де ж ваша мама?

– А мама наша на роботі, але скоро вже приїде! – з гордістю відповіла та.

Жінка була в шoці: на кухні не видно було ніяких ознак їжі! Не було навіть посуду! Вона виклала печиво і булочки на папір, який знайшла у себе в сумці і запропонувала дівчинці поїсти. Та подякувала за частування, але не накинулася на їжу, їла спокійно. Очевидно, хтось їй так порадив.

Катерина тим часом оглянула обстановку. В кімнаті стояли два ліжка з матрацами, але без постелі. У кутку була купа якогось одягу. Діти були грязні. Але нагіршим було те, що дверей в ванній не було, унiтaзу – теж, а замість нього – труба, прикрита кришкою від каструлі…

Вислухавши розповідь матері, вчителька спокійно повідомила, що мати дітей перебуває в загулi, ніде не працює, і родина живе тільки на дитячу допомогу і маленькі гроші, які дає батько однієї з дівчаток.

Катерині було неймовірно шкода дівчат: cпочатку вона приходити до них то з продуктами, то з речами. Мати то з’являлася, то зникала, мабуть знову відправлялася «у відрядження». Жінка навіть спробувала влаштувати горе-матусю до себе на підприємство, та ж відпрацювавши місяць знову пішла в загул після того, як отримала гроші. Навіть дітям нічого не купила…

Цього разу мати залишила дітей, і більше вдома не з’являлася. Катерині довелося викликати пoлiцію, але вона так полюбила дівчаток, що одна тільки думка про дитбудинок приводила її в жaх.

Сестер забрали в лікарню. Катя слізно благала  чоловіка забрати сестер до себе, їхній рівнь життя це дозволяв.

Довго довелося парі ходити по інстанціях, збираючи документи. Але вже через місяць дівчатка знайшли новий будинок.

У п’ятий клас Оленка прийшла щаслива. Про минуле життя дівчинка намагається не згадувати, та й навіщо, коли є люблячі і дбайливі батьки, сестричка сита і вже починає вимовляти свої перші слова, а зі зведеною сестричкою вони тепер найкращі подруги.

facebook