Перейти до вмісту

Mіфи про щастя

Незмінність щастя

Багато людей помилково вважають, що не можуть бути щасливі, тому що не мають схильності до цього стану. Інші, навпаки, вірять в те, що успадкували знаходження в тому чи іншому рівні радості від батьків, інформує

Частка правди в цьому все ж є: генетика впливає на те, як люди вміють відчувати. Однак її вплив все ж не такий великий, як багатьом здається. Якщо батьки нещасні, це не означає, що і дитина буде все своє життя перебувати в депресії. Кожен може відчути себе щасливим: просто за цей стан потрібно боротися.

Головне — не потрібно вірити у власну нездатність бути щасливим: думки матеріальні. Якщо сидіти склавши руки і лаяти долю, життя не заграє яскравими фарбами. Зміни на краще залежать від самої людини.

Читайте також Напередодні Різдва, перебираючи старі мамині листи, я згадав одну історію, яку вона мені розповідала

Вся справа в зовнішніх факторах

Цей міф безпосередньо пов’язаний з бажанням людини перекласти відповідальність за свої нещастя на кого-небудь або на щось. Люди звикли вважати, що їх внутрішній стан залежить від зовнішніх факторів: від роботи, місця проживання, виду з вікна, відсутності другої половинки або неможливості купити дорогу річ.

Зрозуміло, не слід недооцінювати владу обставин, проте по-справжньому щаслива людина вміє бачити хороше в дрібницях: в заході сонця, в дощі, в маленькій комашці на першій весняній травинці. Ці деталі можна зустріти скрізь, незалежно від міста або місця роботи. Біднякам ці дрібниці також доступні.

Звичайно, це не відноситься до серйозних життєвих ситуацій. Якщо людина відчуває голод або втратила близьких, вона протягом деякого часу не може бути щасливою. Але якщо не сталося нічого глобального, побутові труднощі не повинні руйнувати стан ейфорії.

Кожен сам у відповіді за своє щастя

У цьому міфі є частка правди: у кожної людини є можливість стати щасливою. Однак повністю покладатися на себе не вийде: Робінзон Крузо вже довів, що без людей жити в гармонії з собою і зі світом неможливо. Сенс життя багато в чому полягає у взаємодії з ближніми.

Щасливим людям досить часто хочеться поділитися своїм щастям з іншим. Більш того, нерідко вони починають бажати і своїм близьким подарувати такий же стан. Якщо людина орієнтована не тільки на себе, але і на інших, і якщо вона вміє бути вдячною, то можна сказати, що вона знає, що таке щастя.

Вічне свято

Щасливі люди мають ту ж палітру емоцій, що і менш радісні побратими. Якщо вони вміють радіти життю, це не означає, що на їхніх обличчях завжди грає посмішка. Вони теж дозволяють собі потужити і посумувати. Більш того, вони розуміють, що таїти в собі почуття не можна. І гніву, і злості, і сльозам часом потрібно виходити назовні.

Людина, яка всі свої емоції і почуття тримає в собі, не може бути щасливою. Її замкнутість говорить про те, що вона не вміє виходити за рамки дозволеного: її лякає критика суспільства і вона не знаходиться в гармонії зі світом.

Сльози мають терапевтичний ефект. Навіть якщо людина відчуває радість, її іноді хочеться побути на самоті. Згідно зі статистикою, близько половини людей після вибуху щастя починають плакати. Це говорить про прагнення організму до балансу: весь час відчувати одне і те ж почуття або смакувати одну і ту ж емоцію не вийде.

Знаючи про ці міфи, людина більше не робитиме помилок на шляху до свого щастя. Вона зрозуміє, що бути в гармонії з собою не так складно, як здається на перший погляд, і вона не буде лаяти себе за сльози, злість і інші негативні емоції.