Перейти до вмісту

Міністерство оборони Німеччини виключило все важке озброєння зі списку, яке просить Україна

Міністерство оборони Німеччини виключило все важке озброєння зі списку, який подала Україна, хоча німецька промисловість готова поставити багато з озброєнь в короткостроковій і середньостроковій перспективі.

 

У списку, поданому Україною з проханням надати озброєння для боротьби з російськими окупантами, була низка важких озброєнь: танки Leopard, БТР Puma і Marder, БТР Boxer, Fuch.

Читайте також: Притча про стрийняття світу

Крім того, Україна повідомила німецькому уряду і промисловості Німеччини про гостру потребу в реактивних системах залпового вогню і протикорабельних ракетах, а також протитанкових ракетах типу Milan і Spike.

Ще в середині березня майже все озброєння, яке запитувала Україна, було в списку поставок німецької промисловості – навіть сучасні танки Leopard 2.

За даними видання, після цього Міноборони за рекомендацією канцелярії Олафа Шольца почало скорочувати список, в результаті чого перелік можливого експорту озброєнь німецької військової промисловості в Україну скоротився з 48 до 24 сторінок.

Зникло все важке озброєння, яке німецька промисловість хотіла продати Україні. З 15 первинних запитів України на озброєння залишилися тільки три, причому деякі з них мають альтернативи початковим запитам.

Загальна вартість всіх “консолідованих” німецьких озброєнь для України становить всього 307 млн євро, хоча уряд Німеччини заявляв про виділення 1 млрд євро, велика частина якого піде Україні.

У німецькому експортному списку озброєнь, складеному в дуже загальних рисах з міркувань безпеки, є: транспортні засоби, особисте спорядження, датчики і засоби розвідки, боєприпаси, матеріально-технічне забезпечення, зброя і стрілецька зброя, а також польове обладнання для України.

Видання зазначило, що планується поставка сучасних пристроїв, таких як високотехнологічні радари і дистанційно керовані бойові модулі для установки на українську бронетехніку.

Джерело УНІАН