Морська вода служить свого роду каталізатором метаболізму в організмі. Завдяки їй активізуються обмінні процеси в клітинах, поліпшується їх стан. Все це зміцнює серцево-судинну систему, покращує кровообіг, паралельно сприяючи зменшенню частоти серцевих скорочень і нормалізації артеріального тиску. Не випадково санаторно-курортне лікування біля моря лікарі прописують пацієнтам, у яких діагностовано захворювання, пов’язані з ішемією (кисневим голодуванням) головного мозку. А поліпшення обмінних реакцій у поєднанні з плаванням є справжньою підмогою для повних людей — зайві кілограми почнуть танути на очах.
Після відпустки на морі людям краще працюється, вони практично не хворіють, та й у цілому продуктивність праці на висоті. Це пояснюється тим, що морська вода і повітря біля моря підвищують імунітет організму, людина стає стійкішою до дії різних недуг. У морській воді міститься йод, який сприятливо впливає на щитовидну залозу та її здатність до вироблення життєво важливих гормонів. Завдяки йому поліпшуються реологічні властивості крові, в ній знижується рівень холестерину, що теж позитивно впливає на мозковий кровообіг, усуваючи ішемію його тканин і підвищуючи концентрацію уваги, пам’ять.
Постійна круговерть на роботі і вдома супроводжують людину повсюди. Нерідко вони провокують виникнення так званого синдрому хронічної втоми. Відпочинок на морі може стати надійним заслоном перед таким розвитком подій. Відпускник повертається додому зміцнілим, у гарному настрої, повний сил та енергії. Причому цьому сприяють не тільки купання, а й прості прогулянки по воді біля берега. Вони ж активують рефлекторні точки на ступнях (адже на дні є пісок і камінчики), не кажучи вже про тренування м’язів ніг, сідниць і навіть преса.
Морське повітря теж творить чудеса з нашим здоров’ям — завдяки вмісту в ньому випарів морських солей. При вдиху їх мікрочастинки потрапляють безпосередньо на слизові носа, бронхів і легенів, сприяючи очищенню і поліпшенню функцій названих органів.
За наявності у людини хронічних захворювань лікарі рекомендують бувати на морі не тільки в сезон відпусток, а й у будь-яку пору року, оскільки морське повітря цілюще не тільки влітку, а й взимку.
Клімат морських узбереж надзвичайно унікальний. Чистота і свіжість повітря, високий вміст солей та озону разом із ласкавим морем і сонцем є прямим показанням до профілактики та лікування багатьох недуг.
Читайте також:Догляд за виноградом влітку
Також ще здавна лікарі рекомендували жінкам, які не могли завагітніти, їхати «на південь», тобто на море. І сучасні дослідження підтверджують сприятливий вплив морського клімату на функцію яєчників. Вона в результаті посилюється, що, своєю чергою, покращує процес запліднення яйцеклітини.