Перейти до вмісту

Мульчування винограду покращує його урожайність.

Мульчування грунту під виногралом на порядок підвищує якість і кількість урожаю. Насправді нічого загадкового в мульчуванні немає. Ви просто вкриваєте ґрунт, щоб зробити його родючим. У хід ідуть компост,тирса, солома, торф,скошена трава тощо.

У чому користь мульчування винограду

зменшується випаровування вологи з ґрунту;
пригнічуються бур’яни;
опади краще проникають у ґрунт;
посилюється дія корисної мікрофлори;
поліпшується структура ґрунту;
захищаємо ґрунт від вимерзання або перегріву.
Уся мульча ділиться на органічну і неорганічну.

Органіка:

Це перегній, тирса, солома, компост, скошена трава, хвоя, торф, дерен, кора дерев. Вони перегнивають, удобрюючи землю. Але треба бути обережними, деревні матеріали можуть посилювати кислотність ґрунту.

Солома — найпростіше рішення. Вона відбиває сонячні промені і не дає землі перегріватися. Укладати її можна тільки на прогрітому ґрунті. Мох і дерен, навпаки, утеплюють ґрунт і їх можна укладати відразу після сходу снігу.

Читайте також: Використання харчової соди на дачі.

З неорганіки поширені:

Чорна плівка: ефективна проти бур’янів і відмінно зберігає вологу.
Гравій, галька — у першу чергу, це декоративне рішення. Але допомагає винограду зігрітися ночами, захищає від перегріву і посухи.
Пісок: захищає виноград від посухи і перегріву.
Агроволокно: пропускає вологу, що часто корисно. Не допускає перегріву, але під ним ґрунт може швидко пересихати. Найчастіше його використовують на зиму, вкриваючи лози подвійним шаром.
Найчастіше під виноград кладуть солому. Шар товщиною в 10 см укладають у радіусі 50 см від саджанців. Не тільки в пристовбурному колі, а й на місці, де буде шпалера. Не забувайте поливати мульчу, щоб підстьобнути всі корисні біологічні процеси.