Перейти до вмісту

Народні прикмети щодо посадки картоплі.

Вважається, що картоплю не можна висаджувати у Вербний тиждень і у “жіночі дні” (середу, п’ятницю і суботу). Зібраний урожай буде швидко псуватися і довго не пролежить.

Колись час посадки визначали за листям берези, квітками бузини і черемхи. До речі, вважалося, що коли черемха завершує квітнення, садити картоплю вже пізно.

Досвідчені городники стверджують, що картопля полюбляє три десятки. Перша — це глибина посадки у 10 см, друга — температура ґрунту на цій глибині у 10° C, третя — середньодобова температура під час посадки має бути не нижчою за 10° C. Єще один народний спосіб визначити час посадки “на око”: взяти жменю землі з глибини приблизно у 30 см і стиснути у кулаці. Якщо земля не розсипається, то вона як слід не прогрілася і садити рано, а якщо розсипається на великі грудочки, то саме час це зробити. Головне, не проґавити вологу. Це також  стосується не лише картоплі, але й усіх інших культур, посаджених на початку літа.

Картопля у соломі.

Можна спробувати метод вирощування картоплі у соломі. Посаджений у такий спосіб коренеплід встигне достигнути і набрати гарну масу, тому що у разі пізньої посадки виключається загроза поворотних заморозків. Щоб садити картоплю таким чином, необхідно застосовувати метод мульчування, а для цього потрібен матеріал для мульчі (у даному разі солома). Треба лише пам’ятати, що солома більше підходить для нейтральних і лужних ґрунтів, тому що трохи підвищує кислотність. Також відомо, що під час розкладання солома виділяє вуглекислий газ, який корисний для росту картоплі.

Щоб посадити картоплю, викладіть рядами на рівну очищену від бур’янів землю посівні бульби, трохи присипавши їх землею, а потім укрийте їх соломою шаром приблизно у 30 см. Солома буде утримувати вологу, і посаджену пізно картоплю не доведеться поливати щодня, за винятком посушливих періодів. Якщо соломи або іншого матеріалу для мульчування мало, садіть картоплю у лунки, а зверху присипте невеликим шаром землі. Тоді вам знадобиться менший шар мульчі. Викопувати урожай картоплі, посадженої таким чином, буде набагато простіше, а бульби виходять рівними й великими.

Читайте також:Стосунки в парі – це завжди компроміс.

Як вибрати посадковий матеріал?

Обираючи бульби, звертайте увагу на посадковий матеріал. Він не повинен бути старим. Спробуйте посадити одразу кілька сортів картоплі з різним терміном дозрівання.

Садіть бульби середньої величини або поділяйте великі бульби так, щоб на кожній частині залишалося по кілька очок. Чим більшою є величина бульби, тим більшою є ймовірність, що врожай буде поганим.

Не вирощуйте картоплю кілька років на одному й тому ж місці. У ґрунті з часом накопичується інфекція і знижується його родючість.