Перейти до вмісту

Навчіться мовчати про свої плани на життя, тоді усе у вас вийде. Історія про експеримент німецького професора, чому люди не вміють мовчати?

Цікавий експеримент

Професор з Німеччини Пітер Гольвітцер вивчає феномен вже близько 14 років. Він провів один експеримент, він взяв у якості мишей для досліду та відібрав групу студенів для юридичного університету. Цей експеримент був для того, щоб з’ясувати, чи впливають публічні заяви про свої наміри на досягнення особистих цілей.
Насамперед професор склав список тверджень таких як: «Я збираюся досягнути мети своєї та стати успішним юристом», «Я збираюся ще поступити в один вищий ВУЗ» і так далі. Кожен студент мав оцінити таким твердженням – «Повністю згоден» до «Повністю не згоден».

Це опитування було анонімно, якщо було бажання можна було написати своє ім’я. При заповненні анкет студенти мали написати три конкретні речі, які вони збираються зробити, щоб стати успішним юристом. Часті відповіді були: «Я маю намір регулярно читати юридичну періодику» або щось в цьому роді.
Після перевірки анкет студентів професор Пітер Гольвітцер побачив, що більшість студентів відповіли на питання і багато було не анонімно.  підписали. А інші взагалі не заповнили і зберегли все в секреті.

Ті, хто зберегли свої наміри в секреті …

Студенти не додумалися, що їхні наміри будуть перевіряти на практиці вони здали свої анкети і забули про це. Та дослідники з Пітером Гольвітцером дещо задумали …
Психологи чекали трішки часу, а потім штучно створили ситуацію, щоб перевірити опитаних «на вошивість». Студентам дали завдання, щоб їм допомогти в проекті, який вимагав аналізу двадцяти кримінальних справ. Строго студентам дали зрозуміти, що вони повинні працювати так наполегливо, як тільки можуть. Та вибір є у кожного вони можуть залишити і піти гель з проекту.

Ці справи були пов’язані з криміналом та потрібно було напрягати мізки. Результати експерименту були однозначними. Ті хто не анонімно писали свої мрії і плани на майбутнє забив на роботу. Вони не дійшли до мети навіть незважаючи на відданість ідеї побудувати кар’єру в сфері юриспруденції!
Тільки ті, хто тихенько зберіг свої плани при собі, змогли по-справжньому виконати важку роботу та дійти до кінця.

Читайте також: Мудрі поради, які допоможуть мислити тільки позитивно та допоможуть позбутися негативних думок

Чому люди розповідають навколишнім про свої наміри?

Професор Гольвітцер вважає, що мабуть – це має відношення до почуття самоідентифікації і цілісності. Багато хто з нас хоче та прагне бути ідеальним. Та коли ми говоримо про наші бажання та наміри досить часто є просто символічно. Можна сказати, що ми так легше можемо визначити в які ми ролі знаходимося: наприклад: «Я фотограф», «Я письменник», «адвокат», «Я програміст».

Та професор далі ніяк не міг заспокоїтися та провів ще один експеримент, щоб остаточно  переконатися в своїй правоті. Перед студентами поставили  п’ять фотографій верховного суду вони відрізнялися тільки своїм розміром. Та запитали у них: «Наскільки ти відчуваєш себе класним юристом зараз?»

Вони мали самі зрозуміти настільки вони класні чи не класні та дати відповідь одне питання та вибрати одне фото. Та чим більше фото тим більше крутим себе почуватимеш.
Нікому вже і не стало дивним коли піддослідні сказали про свої наміри та вибрали найбільші фото, і на жаль не пройшли цей експеримент. Одне речення про свій намір стати крутим адвокатом чи юристом заставило їх відчувати себе так, ніби вони вже були хорошими юристами. Вони стали королями в своїй уяві, королі не роблять брудну роботу.

Так що, менше говоріть, а більше робіть, досягаючи ВЕРШИН!