Перейти до вмісту

Навчити любити можна своїм прикладом і своєю любов’ю.

Чоловік сказав дружині головні слова: “Ти навчила мене любити”.

Він говорив їй за десять років “я тебе люблю” багато разів.

Але ось ці головні слова сказав Через десять років після весілля. Він сказав так:

– Я був жадібним. Тому що мене навчили думати про себе і першим хапати шматок. Мені пояснили, що без грошей я нікому не потрібен і ніхто зі мною не поділиться. Треба все брати собі! Але завдяки тобі я зрозумів, що це не так. Ти віддавала краще мені і дітям. Ти була великодушною і доброю до мене.

– Я був підозрілим і недовірливим. Мені пояснили і показали, що всі обманюють, зраджують і продають. Я внутрішньо чекав обману або зради. І сам не бачив у цьому нічого дивного. Але ти навчила мене вірності і довірі. Я зрозумів, що люди можуть довіряти один одному.

Читайте також Зранку в мене мігрень, вечорами — болить спина. На очах окуляри, на зубах коронки, у взутті ортопедичні устілки

– Я був грубим. Мене виховали в сім’ї, де було нормальним ображати один одного і нецензурно лаятися. Виливати свій гнів на тих, хто поруч. Але ти навчила мене бути ласкавим і ніжним до улюблених людей і щадити їх.

– Я був холодним. Неуважний. Егоїстичний. Я цього не розумів, тому що такими були люди навколо мене з самого народження. Це від твого тепла я відтанув і зігрівся. Я навчився любити.Всі народжуються здатними любити. Всі без винятку. Але потім цю здатність можуть вбити, розтоптати, знищити, випалити дотла ті, в чиїх руках опинилася людина. Або ті, хто потім їй зустрівся. І деяких людей доводиться вчити любити заново: так вчать заново ходити тих, хто переніс травму або довго був знерухомленим. Іноді це виходить, іноді-ні.

Навчити любити можна своїм прикладом і своєю любов’ю. Як любляча дружина навчила свого чоловіка. Він багато чого досяг за десять років, він став успішним і багатим. Це енергія любові живила його; взаємної любові, якої він непомітно вчився. Повторював рухи тренера і артикуляцію викладача…І ось він сказав ці головні слова. Поцілував дружину і подякував їй. Оплесків не було, – вони були одні в цей вечір. Море шуміло, сходило сонце. Вони стояли, обнявшись, дві людини. Одна навчила іншого любити, – а що важливіше цього вміння? І будуть благословенні ті, хто повернули нам цю здатність…