Перейти до вмісту

Не бійстесь попросити допомоги, навіть якщо вам відмовлять. 9 правил, як правильно просити про допомогу.

Боязнь просити про допомогу виникає з різних причин, наприклад, з – за ввічливості, з – за страху діставання відмови, з – за почуття значущості власної персони. Але в житті кожної людини неминуче виникають ситуації, коли можна просити про допомогу, а іноді навіть треба це робити. І тоді половина успіху залежить від того, наскільки правильно ви попросите про неї. Ось декілька простих правил:
Просити про допомогу треба так, щоб людина мала можливість відмовитися

Не слід вживати слова: “Зроби так, щоб”, “Мені треба це”.Не варто також боятися отримати відмову від допомоги, і вже звичайно, у разі відмови, ображатися на відмовника і не влаштовувати сцен. Навчіться сприймати відмови спокійно, так ви позбавитеся від страху бути знехтуваними і придбаєте внутрішню упевненість.

1. Будьте конкретні

Неважливо, мова йде про суму грошей, рекомендацію або виконання якогось завдання. Ваше прохання не повинне бути двозначним: сформулюйте його якомога точніше, щоб у іншої людини не залишилося простору для власного мозкового штурму. Таким же правилом керуйтеся, коли інвестор або кредитний фахівець хоче дізнатися деталі — ви повинні докладно і чітко розповісти, що збираєтеся робити і чому це буде успішним.

Уникайте: «Ви не заперечуєте, якщо я відрепетирую свій виступ на вас?»

Говоріть: «Чи можу я прийти в середу вранці на 15 хвилин приблизно о 8:00, щоб обговорити мою промову з вами? Я сподіваюся, ви можете дати мені кілька порад, щоб я міг подати заявку на виступ на конференції».

2. Проаналізуйте ваші попередні спроби

Людям подобається допомагати іншим, особливо якщо вони демонструють таким чином свої здібності до якоїсь діяльності. Розкажіть співрозмовнику, що ви вже робили і як діяли. З ваших слів повинно бути зрозуміло, що ви вже докладали зусиль.

Читайте також:Кожен день особливий і кожного дня є свято, потрібно в нього тільки вірити.

3. Залишайтеся скромним

Не просіть маєток, коли все, що вам потрібно, це машина. Навіть якщо людина, до якої ви звертаєтеся, готова зробити для вас більше.

4. Будьте відверті

Не маніпулюйте фактами. В іншому випадку людина, яку ви просите, може відчувати, що ви хочете її дезінформувати, щоб вона прийняла рішення на вашу користь.

5. Додайте трохи похвали

Ні, вам не потрібно підлизуватися. Просто дайте людині зрозуміти, чому саме до неї ви звернулися. Тут важливо говорити тільки правду і тільки щиро, щоб ваші слова не звучали, як лестощі.

6. Виберіть правильний час

Людина, до якої ви звертаєтеся, теж має свої власні цілі та обов’язки, тому для вас важливо постукатися, коли це не стане для неї великим навантаженням. Це можна застосувати і до часу: якщо знаєте, що вона дуже зайнята вранці, запропонуйте обговорити справи за обідом або пізніше.

7. Викличте емпатію

Вам не потрібно, щоб вас жаліли. Вам потрібно, щоб люди побачили, що у вас є загальний досвід, і що вони допомагають комусь, хто схожий на них. Мова йде про створення певного зв’язку, який викликає почуття захищеності та доводить, що ви не загроза.

8. Будьте впевнені

Не ставтеся до цієї людини так, як ніби вона краще вас.

9.Не забувайте дякувати людині, навіть якщо він не зміг вам допомогти

Поблагодарите за відібраний у нього час. А у випадку якщо ви усі – таки отримали потрібну допомогу, підкресліть, як важлива і цінна для вас зроблена послуга і підтримка.

І головне – почастіше пропонуйте допомогу самі, не відмовляйте в проханнях, якщо в силах допомогти

Кому як не вам знать, як важко просити про допомогу і як потрібна підтримка друга. Дрібниця для вас може бути вагомою підтримкою для кого – те. А в майбутньому добрі справи повернутися до вас сторицею.