Не кричіть про совї плани

Якщо вирішив досягнути поставленої собі цілі? Тримай язик за зубами
Якщо ви щось запланували, поставили перед собою певні цілі, не розказуйте про них нікому.

Враховуючи те, що людина — істота соціальна, вона постійно контактує з іншими, ділиться своїми враженнями, переживаннями, планами на майбутнє, але в той же час вона не задумується над наслідками такої взаємодії. Не розумієте, до чого це? Тоді запитання — ви чули прислів’я “Не кажи “гоп”, поки не перестрибнеш”. Мабуть, що так. Можливо, інколи ви й самі користуєтесь ним, тому що знаєте — навіть добре продуманий план може бути зруйнований через ті, чи інші обставини. То що ж робити в такому випадку? Як діяти?

Кожна людина ставить перед собою якусь мету, намагається реалізувати мрії, старається спланувати своє життя. І часто буває так, що хочеться поділитися, розповісти це усім. Адже здається, що як тільки так зробиш, ціль стане на крок ближчою. Але як доводить практика: тримайте язик за зубами! Виявляється, як тільки ви скажете комусь про свою ціль, приємні відчуття, які наповнюють вас, заважатимуть досягнути її.

Людина , яка розказала оточуючим про свої цілі, у неї з’являється відчуття, ніби вся робота для її досягнення уже зроблена, в такому випадку знижується зацікавленість і мотивація.

Читайте також: Цінність жінки

В 4- рьох експериментах взяли участь 163 людини. Усі мали поставити перед собою ціль, одна частина розказала про них оточуючим, а інша частина — ні. Кожен з учасників мав 45 хвилин роботи, яка мала наблизити його до досягнення задуманого, хоча вони також могли зупинитись в будь-який момент.

В результаті було з’ясовано, що ті люди, які не обговорювали свої цілі, працювали протягом цих 45 хвилин, однак, за їх словами, ще багато чого потрібно було зробити. А от ті учасники, які розповіли про свої цілі, закінчували працювати приблизно на 33 хвилині, водночас заявляючи в кінці дослідження, що дуже наблизились до своєї цілі.

Отже, психологи наголошують, що, розповівши про свої плани, в нас з’являється відчуття передчасного завершення.
Небезпека полягає в тому, що ви відчуваєте, ніби вже досягли мети, і тому вам більше не потрібно над цим працювати

Наприклад, ви хочете піти в спортзал і розповідаєте про це друзям так: “Я вирішив піти в спортзал і навіть купив собі одяг та взуття”. Таким формулюванням ви створюєте картинки в голові, на яких уже виглядаєте підтягнутими та привабливими, і тим самим обманюєте мозок. А він нічого не робить, щоб мотивувати вас, тому що задовольнився грою уяви. Замість цього потрібно казати: “Я хочу позбутись зайвої ваги. Було б класно, якби ви про це відкрито говорили, коли мені буде ліньки йти в спортзал”.

Висновок такий — чим менше людей знають про наші цілі, тим більше шансів, що вони будуть досягнуті.