Перейти до вмісту

Не усе нам під силу, навіть найсильніше серце втомлюється від поганого ставлення

Скільки б зусиль ви не прикладали, вам не вдасться  зробити щасливішою ту людину, яка не знає, що таке радість, повага та взаєморозуміння. В першу чергу, вам необхідно навчитися бути сильними заради себе. Навіть найсильніші люди втомлюються від постійних страждань та негативного впливу з боку інших людей. У кожного з нас є свої межі, однак ті особистості, які звикли активно пручатися, страждають більше інших людей.

Дуже часто ми помиляємося, думаючи, що сильна людина – це та, що вміє контролювати свої почуття. Сьогодні, незважаючи на легкість, з якою скрізь застосовується термін “емоційний інтелект”, ми як і раніше дотримуємося помилкових ідей ( наприклад, це стосується переконання в тому, що емоції є поняттям, протилежним розуму і логіці).

Як казав Гюстав Флобер: “Серце це багатство, яке не можна продати чи купити- це дар”

Уявляючи собі людину з сильним серцем, ми миттєво малюємо того, хто ховається за товстою бронею, хто не втрачає рішучий погляд, тримаючи під контролем цей жорстокий і вимогливий світ любові і почуттів. Але у житті сильна людина  не завжди відповідає таким критеріям, як ми собі уявляємо.

Емоційна стійкість і сила часто є відповіддю на зобов’язання перед іншими людьми. Сюди відноситься, наприклад, рішучість, спрямована на допомогу тим, хто цього потребує, а також бажання залишатися корисним і доступним для оточуючих. Такі люди зовні можуть здаватися сильними, але наспавді, сильні вони до того моменту, допоки не зламаються або не втомляться. Нам потрібно над цим замислитись.

Також читайте:Топ 8 літніх ягід, які допоможуть вам легко схуднути й набрати необхідну форму швидко і смачно 

Серце, яке втомилось бути сильним

Такі люди, звертаючись до психолога, перш за все говорять про свою втому – про те, що втомилися так сильно, як ніколи раніше. Вони розгнівані і чітко відчувають, що досягли межі своїх можливостей. Але пройшовши консультацію у лікарів, результати не показують жодних проблем зі здоров’ям. Вони просто втратили свою “життєву енергію”.

Звертаються до психологів не тільки неврівноважені люди, які не знають, як правильно впоратися зі своїми емоціями і проблемами, але й ті, хто досить добре розуміє глибину стресу і обізнаний про існування конфліктів. Вони знають все про практику усвідомленості та інші інструменти, які безрезультатно намагалися використовувати. Їх продуктивність праці і турбота про себе опинилися у владі втоми, і вони перестали впізнавати своє відображення в дзеркалі. Вони не розуміють що з ними сталося, адже все було добре у них.

Насправді мозок просто сказав їм “час зупинитись”. Якщо вони добре покопаются в собі, то обов’язково виявлять надмірну кількість обов’язків на своїх плечах і на серці. По правді сказати, це навіть не сильні люди, а особистості, які звикли надавати нездоровий опір. Такий, при якому не спрацьовує вже ні один механізм самозахисту. Такі люди пригнічують свої проблеми, щоб перед іншими здаватися сильними та незалежними.

 Дуже проста порада для людей, які втомилися бути сильними

Давайте уявимо собі бігову доріжку. Люди, які хочуть бути сильними, звикли підтримувати певну швидкість і долати певну дистанцію, часто перевищуючи свої можливості. Такі люди пишаються собою та впевнені, що можуть підтримувати такий темп впродовж усього життя.

З часом їх звичний ритм порушать судоми, біль та виснаження. Швидкість бігової доріжки не зміниться, і люди навколо них продовжать рухатися в своєму темпі, навіть не помічаючи стану свого партнера, члена родини або друга. Але людина з сильним серцем вже досягла своєї межі і не знає, як зупинити бігову доріжку і це руйнівне замкнуте коло. В такому випадку, м повинні вчасно зупинитися, для того, щоб зцілити наше серце.

От і настав час подбати про себе

Не потрібно йти проти своїх сил. Ви повинні бути сильними заради себе, а не заради інших людей. Вам доведеться змінитися і перенаправити свої щоденні заняття в  гармонійне, послідовне і здорове русло.

Задумайтесь над наступними можливими варіантами:

1. Уникайте проблем, ситуацій та конфліктів, у яких немає рішення. Ви і так втратили багато часу і енергії на речі та людей, які цього не варті.

2. Запам’ятайте, що ніхто з людей, не буде вести себе так, як ви хочете. Це може розчарувати вас.

3. Прислухайтеся до свої потреб щодня, зробіть їх своїм пріоритетом.

Завжди пам’ятайте, що ви не герой і не зобов’язані у соєму житті робити неможливе можливим. Ви не чарівник і вам не під силу врятувати те, що не підлягає порятунку. Ви не можете зробити щасливим того, хто не знає, що таке радість, повага та взаєморозуміння.