Перейти до вмісту

Не завжди ефект бумеранга є лише негативним.

У чому сенс ефекту бумеранга

Насправді принцип роботи ефекту бумеранга дуже простий, проте часом взаємозв’язок між нашими вчинками і віддачею, яку ми отримуємо, зовсім не є очевидним. Наше існування передбачає ланцюг певних подій — людина спілкується з родичами, друзями та іншими людьми, вона взаємодіє з ними, вивільняючи найрізноманітніші емоції і енергію. Коли ми доброзичливі, чесні, ввічливі з іншими, то, зазвичай, ми отримуємо аналогічне ставлення у відповідь. Але коли ми опиняємося у полоні негативу і вступаємо у угоду зі своєю совістю, навколишня реальність “підлаштовується” під нас і підносить неприємні сюрпризи.

При цьому не йдеться лише про відверто “погані” вчинки — часом ми неусвідомлено вступаємо на “темний бік”, що у підсумку провокує наступ чорної смуги у житті. Подумайте про різні вчинки, які ви зробили, або про дії, від яких утрималися: не проявили уваги, не надали допомогу, коли хтось її потребував, не підбадьорили. Потім визначте, у якій саме сфері вашого життя виникли проблеми — наприклад, якщо ви відчуваєте самотність, то, можливо, у минулому ви не прикрасили чиєсь життя турботою і увагою.

Читайте також І розумні професійні критики знають, що в критиці важливо вказати на те, що відмінно автору вдалося.

Зв’язок між цими явищами може не кидатися у очі, але він все ж таки існує. Спробуйте стати більш спостережливими, приділіть увагу власним вчинкам і почуттям, оцініть емоції, які відчуває ваше оточення за вашої присутності — ймовірно, ви несвідомо ігноруєте наявність проблеми, просто не помічаючи взаємозв’язку. Щоб змінити своє життя, спробуйте дотримуватися простого правила: “якщо ви хочете чогось для себе, то зробіть те ж саме для інших”. Адже для того, щоб добре ставитися до людей, не потрібно витрачати багато ресурсів — часом достатньо зайвий раз поцікавитися тим, як справи у вашої близької людини, і сказати їй кілька добрих слів.

Яким чином діє ефект бумеранга

Доля людини, звичайно, визначається її діями, але також і ідеями, які виникають у її свідомості. Внутрішній стан індивіда формує його спосіб життя, оточення, стан, оскільки подібне завжди сходиться з подібним. Людина, яка інтенсивно чогось бажає, тим самим викликає ланцюжок подій, який веде її до отримання того, що їй потрібне. При цьому наслідки її дій можуть бути різними — якщо під час досягнення мети вона користувалася сумнівними засобами, обманювала, зраджувала, заглушала голос власної совісті, результат може не принести радощів, і навпаки. Усвідомивши цю елементарну закономірність, ефект бумеранга можна грамотно використовувати для власних цілей.

Як використовувати ефект бумеранга з користю для себе

Рецепт дуже простий. Потрібно ставитися до людей так, як ви б хотіли, щоб ставилися до вас — таке добро завжди повертається. Але при цьому у цій простій формулі є важлива деталь — для того, щоб ефект дійсно працював на вас, ви не повинні думати про зиск для себе у той момент, коли робите щось гарне для оточуючих. У цьому питанні головним фактором є щирість.