Перейти до вмісту

Неймовірна історія про силу волі

“Буває, що вас намагаються принизити.

Образити, обсипати насмішками, зневажливо і грубо звертаються до вас… і зазвичай прагнуть принизити в той період, коли у вас і так мало сил. І ваше становище хитке і невигідне. Принижують низькі люди. І вибирають зручний час. Час, коли у вас немає опори і захисту.

Можна згадати історію президента Рузвельта. Він переніс поліомієліт у дорослому віці. Це важка хвороба, в результаті у Рузвельта віднялися ноги. А потім і руки стали слабшати. Він їздив в інвалідному візку, перетворився на безпорадного і слабкого інваліда.

Руки політик став розробляти щоденними важкими вправами. А до ніг йому прикріпили залізні пластини по 6 кілограмів кожна. Завдяки цим пластинам він міг недовго стояти, хитаючись, тримаючись за милиці. Це було величезне досягнення-стояти. Ходити Рузвельт, звичайно, не міг.

І ось одного разу Рузвельта викликали на з’їзд партії – його заздрісник наполіг, щоб Рузвельт неодмінно приїхав. Він хотів принизити політика при всіх. Щоб всі побачили слабкого кволого інваліда в колясці; скрип-скрип коліщатка! Дивіться, який кволий каліка претендує на щось! Це був підлий умисел-покликати хвору людину і настояти на його особистій присутності.

Читайте також Думки матеріальні.

Рузвельт приїхав. Сидів в інвалідному візку під глузливими і співчуваючими поглядами. А потім покликав своїх синів і прокрокував через весь зал. Він за плечі синів тримався сталевою хваткою. І зробив величезне нелюдське зусилля-встав і пішов. На неходячих ногах, відмерлих, паралізованих – через весь зал. Зусиллям волі він зміг пройти через зал.

І сини його віддано підтримували. Замість приниження вийшов тріумф. Перемога сталевої волі і синівської відданості над хворобою і спробою принизити.

Коли намагаються принизити, треба докласти одне нелюдське зусилля, встати, випрямитися і піти. Може, потім, вдома, Рузвельт впав. І стогнав від болю. Але публічно принизити себе не дав; не став об’єктом презирливої жалості.

Тому він і став президентом; і жінки просто вилися навколо його інвалідного візка; в нього закохувалися. Люди відчувають стрижень і силу. Відчувають енергію особистості. Не давайте себе принизити на людях, не втрачайте сили духу, не сподівайтеся на жалість чужих і шукайте опору в своїх.