Перейти до вмісту

Неправильна тактика у спілкуванні веде до конфлікту.

Що таке тактика у спілкуванні? Це необхідний набір інструментів, вироблений особистим досвідом і досвідом інших людей. На жаль, не усі тактики здатні працювати у кожному конкретному випадку — існує мільйон нюансів, і не завжди те, що підходить одному, буде рішенням проблеми для іншого. Зараз ми вам розповімо про помилкові тактики у спілкуванні, які можуть зруйнувати навіть найміцніші відносини .

Невміння слухати і чути

Подібна тактика дратує опонента, а усі з’ясування і обговорення стають неможливими. Концентруючись на власних ідеях і умовиводах, людина втрачає можливість почути те, що їй говорять оточуючі, що неминуче призводить до конфлікту і припинення спілкування. Важливо пам’ятати, що комунікація — це завжди діалог.

Егоїзм

Це одна з найпопулярніших невірних тактик, яка неминуче призводить до руйнування будь-яких відносин. Керуючись нею, людина робить усе лише для себе, заради себе,  Звичайно, подібна поведінка рано чи пізно стає нестерпною, і оточуючі вважають за краще тихо ретируватися.

Директивність

Цей пункт стосується сильних особистостей з усталеними поглядами — вони знають усе краще за усіх і завжди праві. Виграти у суперечці з ними неможливо — у разі непокори вони підвищують голос, і опоненту легше погодитися, ніж брати участь у нескінченному конфлікті з таким співрозмовником. У результаті спілкування закінчується, а любитель командувати залишається  насамоті.

Маніпулятивність

Прагнення обвести усіх навколо пальця часто призводить до того, що спілкування завершується не на добрій ноті. Бажання бути найрозумнішим і далекоглядним, на жаль, призводить до конфліктів і розбрату у відносинах — маніпулятори просто не помічають, що використовують почуття партнера у своїх особистих цілях. Безумовно, подібна тактика не може бути корисною у відносинах.

Роль жертви

Тактика жертви — це нескінченні скарги, благання, прохання і страждання. Людині важко перебувати поруч з жертвою постійно — відповідати її очікуванням, терпіти негативний настрій.

Інфантилізм

Ані відповідальності, ані логіки, ані послідовності. З такою людиною марно домовлятися — ви все одно залишитеся винуватцем. Тактика інфантила — постійні конфлікти, сварки, вимоги, бажання задовольнити свої потреби за будь-яку ціну. При цьому від такої людини ви навряд чи дочекаєтеся адекватних рішень.

Читайте також: Кастрюлі будуть чистими від нагару.

Хамство, істерики, образи, використання лайливих слів — усе це свідчить про те, що людина не цінує співрозмовника, з яким спілкується подібним чином. Крім того, відсутність поваги до опонента може проявлятися і по-іншому — невиконані обіцянки, зміна важливих домовленостей без вагомої причини. Подібне ставлення неминуче призведе до розірвання навіть найміцніших зв’язків.