Перейти до вмісту

Невдачі — це частина нашого життя

Поразка — це щось недобре. Успіх призводить до вершин, зміцнює і приносить радість — найкраще підтвердження високих досягнень в суспільстві. Коли справа стосується невдач, з ними часто асоціюються сором, відмовки, ухилення. Але невдачі — це частина життя, і вони трапляються з кожним неодноразово: невдала здача іспиту, невдала перевірка водійських прав або кінець значущої дружби. Люди роблять все нові помилки і знову зазнають невдачі, але вони вчаться і роблять речі краще.

Як впоратися з невдачею

Невдача може …

– показати, що щось переоцінене або недооцінене;

– сприйматися як процес навчання;

– стати шансом для нового початку.

Те, що вважається невдачею, часто дуже індивідуально: для одних кінець відносин здається полегшенням, інші бачать в ньому поразку, яку можна було запобігти. Але замість відчаю через нездійсненну мрію можна знайти способи і засоби впоратися з невдачею.

Велику роль відіграють завзятість і цілеспрямованість, а фундамент цієї психологічної стійкості закладається в дитинстві. Така здатність допомагає пережити кризи і удари долі. Не хвилюйтеся, цьому теж можна навчитися. А ось від самих невдач ніщо не може захистити.

Як стати наполегливими і завзятими

Читайте також Ми не можем допомогти всім і всюди, але можем допомогти комусь одному

Прийняти

Іноді невдача вже вимальовується, але в неї не хочеться вірити. Визнання невдачі болісне, але неминуче. Тільки визнавши невдачу, можна почати обробляти, міркувати і, найголовніше, рухатися далі. Це може бути довгий шлях, але будьте впевнені: все рано чи пізно закінчується.

Не відчувати самотності

У невдачі немає нічого ганебного, навіть якщо спочатку так здається. Залежно від того, на яку сферу життя це впливає, обов’язково знайдуться однодумці. Але і особисте оточення, сім’я і друзі, завжди поруч. Вони можуть підтримати тільки в тому разі, якщо не ховати голову в пісок.

Припинити роздумувати

Постійні спогади про невдачі не приносять нічого, крім поганого настрою, а в гіршому випадку паралізує, змушуючи відмовлятися пробувати щось нове. Хто думає, що може уникнути помилок, вже робить першу помилку. Зупиніть роздуми і відпустіть невдачу.

Знайти позитив

Спочатку це звучить насмішкою, але після невдач багато людей знаходять в них щось позитивне, тому що це було початком чогось нового або відкривало для них інші можливості.