Перейти до вмісту

Ні. Не повертайся. Нам з донькою добре вдвох.

Ми з моєю дружиною прожили душа в душу п’ятнадцять років. В нас є донечка чотирнадцяти років. Я думав, у нас все добре, але сильно помилився.

Дружина прийшла збирати валізи. Подумав, відправляють у відрядження чи вирішила поїхати кудись у відпустку. Вона йшла від мене. Не на зовсім. На деякий час. Дружина хотіла пожити окремо. Сказала, завжди жила з кимось: то з батьками, то з подружками, то зі мною. Вона хотіла більше особистого простору та свободи. Шлюб її гнітив. Жінка попрохала відпочити від усієї рутини. Я погодився. Та навряд чи моє слово мало значення.

Оскільки донька вже доросла, вона сама вирішила жити зі мною. Зрадів такій новині.

Спочатку багато втомлювався і нічого не встигав. Треба на роботу піти, в хаті порядок навести, їсти приготувати. Донечка запропонувала створити графік. Вона візьме на себе приготування їжі, а я зобов’язаний наводити чистоту. Така система розподілу праці швидко дала плоди. В мене з’явилось більше часу.

Почав ходити в спортзал. Завжди хотів, але не мав змоги.

Уперше, за багато років, зустрівся з друзями. Раніше не ходив на такі зустрічі. Приділяв увагу дружині та донечці, або ж пропадав на роботі.

Читайте також Чому плачить жінка? Історія, яка залишиться в вашім серці надовго

Якось донечка запропонувала змінити інтер’єр у квартирі. Всі меблі купувала дружина і ремонт робили під її смак. Жінка любила яскраві кольори, тому наша квартира нагадувала дитячий садок. Ми ж з донькою віддаємо перевагу чорно-білим кольорам і любимо мінімалізм.

Всі старі меблі продали або віддали. Прикро викидати. Речі у гарному стані. За два місяці завершили ремонт. Робили у двох. Мені подобається проводити час з моєю дитиною.

Відкрилась нова виставка. Донька одразу потягла туди. Дружина не любила ходити ні на виставки, ні в музеї. Її більше приваблювали шумні компанії та вечірки. Донька ж пішла в мене. Ми вдвох любимо тишу та спокій. Якщо обирати між клубом та театром, ми оберемо друге.

До речі, це одна з причин постійних сварок з дружиною. Вона вважала мене занадто занудним. Наші хобі не співпадали, відпочинок сприймали по різному. Вона хотіла піти на вихідних у бар, випити щось міцне, а я віддавав перевагу книжці і кружечці чаю.

На третій місяць окремого проживання, я сильно схуд, привів тіло у форму. Донька постійно казала, який в неї батько красень. Я соромився, але щиро дякував.

Дружина не сумувала. Донька сидить у соціальних мережах. Спочатку нічого не казала. Тільки недавно принесла телефон і показала мамину сторінку. На фото дружина в коротких спідницях, з яскравим макіяжем серед таких самих жінок і купи чоловіків. На інших зображеннях тримає букет троянд чи цілується з якимось заможним чоловіком у багатому будинку.

Зрозуміло, чому вона хотіла пожити окремо. Як кажуть у народі, не нагулялась або ж це її основний стиль життя. Можливо вона не створена для сімейних стосунків. Таке іноді трапляється, все чудово розумію.

На наступний день подав на розлучення. Я зрозумів за цей час, ми занадто різні. Наші стосунки не стануть нормальними, адже цей шлюб беріг тільки я. Донька мене підтримала. Одразу сказала, що житиме зі мною.

Дружина прибігла не одразу, а через деякий час. Справа вже була на розгляді. Слухав цю чужу жінку і взагалі не розумів, як ми одружилися та прожили стільки років разом.

– Коханий, ти так змінився! Гарно виглядаєш! А як наша донечка? Як її навчання? Вона ж хотіла стати лікарем. Їй треба багато навчатися! Ой! А що з квартирою? Вона якась сіра та не цікава. Не хочеш додати трішки кольору? – Тараторила дружина.

Вона ні разу не телефонувала нашій донечці, а зараз намагається видати себе за гарну матір. Мені огидно.

– Нам так більше подобається. Взагалі, це доччина ідея. Я її підтримав. Навчається вона гарно. Краща у класі. А ти як? Як твоє життя? – Ввічливо поцікавився.

Дружина кліпала очима. Вона не зводила з мене погляду.

– Розумієш… Тут така справа… Хочу назад повернутися. Я вже прожила окремо, відпочила від рутини. Тепер в мене все добре! – Радісно сказала жінка.

Я кивнув і сказав.

– Ні. Не повертайся. Нам з донькою добре вдвох.

Розійшлися не дуже гарно. Дружина погрожувала забрати доньку, відсудити квартиру, подати на аліменти. Послухав та й закрив двері перед її носом. Нічого в неї не вийде. З її стилем життя, ніхто доньку їй не віддасть. Окрім того, вона забула про вік дитина. Вона вже має право обирати з ким жити.

Для себе зрозумів, у подружньому житті все робиться разом. Так, можна окремо піти до друзів, але жити по окремим хатам – перебір.