У ЄС діє спеціальна директива, згідно з якою українці можуть отримати тимчасовий прихисток у будь-якій країні ЄС. Однак кожна країна має ще свої внутрішні правила. Розглянемо правила, які відносяться до країни Німеччини. Ця країна приймає біженців з України без обмежень. Транзитною країною для Німеччини являється Польща.
Кожне велике місто у Німеччині має свій центр дляв реєстрації біженців з України. Інформацію з адресами та телефонами можна отримати на офіційному сайті державного управління у справах біженців в перекладі на українську мову.
Німеччина надає тимчасовий прихисток українцям, як і інші країни ЄС. Тимчасовий статус надає такі гарантії, як право на освіту, медичне страхування, постійне проживання терміном 1 рік з можливим продовженням до 3 років в подальшому, роботу, соціальну допомогу.
Читайте також: А потім знову, після сльози, Два слова Богу й одне “прости”…Життя триває, хоч на війні.
Якщо у Німечичні є родичі і друзів або перебувавання у Німеччині відбувається з біометричним паспортом, реєструватись не потрібно. Проте є відкриті посилання на допомогу, житло, які ми опишемо нижче:
Маючи при собі український або закордонний з Украіни паспорт, можна користуватись безкоштовним проїздом в поїздах до Берліна, Дрездена, Нюрнберга та Мюнхена без квитків. Якщо поїздка має бути далі, то необхідно звернутися в Центр подорожуючих німецької залізниці «DB Reisezentrum» чи в представницьку агенцію компанії «DB» та отримати безкоштовний квиток з позначкою «helpukraine». Джерело