Колись популярний хулахуп, знову увійшов у моду. Але чи є користь від хулахуп і чи допоможе він позбутися зайвих кілограмів, при цьому не нашкодивши організму? Давайте спробуємо розібратися.
Плюси хулахупа. Не можна не погодитися з тим, що хулахуп має масу достоїнств. Обруч є одним з найпростіших сучасних тренажерів, простіше може бути тільки скакалка. Тренуватися з ним можна вдома в будь-який час, виділивши для цього зовсім небагато простору.
Крім цього під час його крутіння можна займатися улюбленими справами, наприклад, базікати по телефону або дивитися телевізор, деякі примудряються навіть читати. Для того щоб почати заняття з хулахуп не потрібно спеціальних навичок та фізичної підготовки.Ну а навчитися його крутити, можна всього за кілька тренувань.
Розмірене обертання хулахуп не викликає перенапруження м’язів і стомлюваності. Якщо ж прискорити темп, він послужить ще й непоганим кардіотренажером.Безперечна користь хулахуп полягає в його масажній дії, завдяки якій поліпшується тонус шкіри, посилюється кровопостачання і зменшуються жирові відкладення. Також при заняттях з обручем, задіюються м’язи сідниць, стегон, преса та спини, що сприяє їх зміцненню.
Хулахуп прибирає живіт, тренує вестибулярний апарат, дихальну систему і серцевий м’яз. Проте користь від обруча буде лише за умови правильного розрахунку навантажень і кількості вправ. Також велику роль відіграє використання підходящого, саме для вас, хулахуп.
Так, обтяжені моделі – призначені для огрядних жінок, які мають жирові складки, легші використовують для зміцнення м’язів, підтримання тонусу і спортивної форми. Також хороший хулахуп повинен відповідати вам по діаметру.
Початківцям рекомендується користуватися легкими моделями і поступово збільшувати навантаження. Щоб домогтися помітних результатів, займатися з хулахуп необхідно не менше 15 хвилин 5-6 разів на тиждень.
Читайте також: Поширені б’юті-помилки
Не дивлячись на те, що заняття з хулахуп, на перший погляд, здаються досить простими і доступними, навіть у такого нескладного тренажера є протипоказання. Тому перш ніж почати тренування з обручем, варто ознайомитися з можливими наслідками.
В першу чергу слід приготуватися до утворення гематом після занять з хулахуп. Шкода, здавалося б, від синців і не велика, але вони подібні з тими, що залишаються після грубого, невмілого масажу, і можуть спровокувати рубцювання підшкірної клітковини, яка проявиться у вигляді бугристості живота, особливо це стосується обважених масажних моделей.
Щоб уникнути таких наслідків, робіть вправи в щільному топі або високих шортах. Також необхідно правильно підбирати обруч, адекватно оцінюючи свій фізичний стан і схильність до формування гематом.
Категорично заборонено займатися з хулахуп вагітним жінкам, оскільки це завдає шкоди розвитку плоду і перебігу вагітності. Також не можна крутити обруч і в післяпологовий період.
Крім цього протипоказаннями до занять є захворювання органів черевної порожнини та малого таза, наприклад, запалення нирок, кишечника або сечокам’яна хвороба.
Деякі фахівці впевнені, що тренування з хулахуп можуть привести до опущення матки та іншим проблемам з черевною порожниною, проте науково дані факти не підтверджені. Не варто використовувати даний спортивний снаряд людям, що мають захворювання шкіри, наприклад, всілякі висипки, псоріаз або лишай.
При проблемах з хребтом також не можна робити вправи з хулахуп. Шкода занять полягає в тому, що невміле або тривале крутіння може призвести до розхитування хребців.
Також протипоказаннями можуть служити і всілякі проблеми зі спиною, тому якщо такі є, краще, перш ніж приступати до тренувань, проконсультуватися з лікарем.