Перейти до вмісту

Окупація територій з великою кількістю теплиць не призведе до дефіциту тепличних овочів.

Окупація територій з великою кількістю теплиць не призведе до дефіциту тепличних овочів.

Про це наголосила аналітик Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ) Світлана Литвин.

“Тепличні господарства розташовані по всій території України. Їх сукупна площа становить 6,4 тис. га, і у 2021 році вони змогли виростити 490 тис. т різних овочів. Беззаперечними лідерами за обсягами вирощування були огірки та помідори (48% та 47% врожаю відповідно)”, – зазначила експерт.

Читайте також В Україні починають повертати заборону на продаж алкоголю

Вона також додала, що найбільші площі під теплицями знаходяться в Запорізькій (19% всіх площ під теплицями), Херсонській (11%) та Тернопільській областях (11%). І хоча частина територій з великою кількістю теплиць знаходиться під тимчасовою окупацією (Херсонська та Запорізькі області), це не призведе до дефіциту тепличних овочів. Варто врахувати, що зараз зменшений і загальний фонд споживання через значну міграцію українців за кордон через війну в Україні.

“Практично повна відсутність імпортних надходжень ранніх овочів та висока вартість газу, що використовується для обігріву теплиць, призвела до доволі високої вартості ранніх овочів в Україні цієї весни. Однак ціни почнуть поступово знижуватися у міру збільшення пропозицій овочів відкритого ґрунту”, – підсумувала Литвин.

Нагадаємо, в Україні у квітні 2022 року у порівнянні з минулим місяцем середні ціни на свіжі овочі значно зросли. Більше ніж на 18 грн подорожчала молода картопля – наразі її середня ціна 45,25 грн/кг.

Разом з тим капуста молода впала в ціні з 53,38 грн/кг до 41,90 грн/кг, а капуста білокачанна – з 24,34 грн/кг до 22,62 грн/кг.

Джерело УНІАН