Перейти до вмісту

Овочі і фрукти в крохмальних пакетах. Подбаймо за довкілля.

Все більше країн у свіді відмовляються віл поліетиленових  та іншого різноманіття хімічних упаковок. Так  чотири великі магазини в баварському місті Штраубінг стали пропонувати покупцям зважувати овочі та фрукти в крохмальних пакетах.На відміну від пластикової версії упаковки, нові екопакети повністю розкладаються в спеціальних промислових компостерах. Зроблені вони з повністю натуральних компонентів — обрізків буряка, кукурудзи або картоплі.

Розглянувши ініціативу німецьких супермаркетів, вчені з Вітценхаузенського університету дійшли висновку, що нова альтернатива пластиковим пакетам виграє в усіх відношеннях.

Крохмаль не тільки легко переробляється, а й дозволяє овочам і фруктам набагато довше зберігати свіжість. Аналіз матеріалу показав, що він відмінно пропускає повітря всередину пакета.

В майбутньому влада Баварії планує повністю перейти на місцеве виробництво і перевести всі супермаркети на «зелені» пакети.

Читайте також: Мульчування винограду покращує його урожайність.

Ініціатива хороша, але вимагає певних технологій — компостерів, а значить застосувати її можна, на жаль, не скрізь.

Країни відмовляються від пластикових пакетів, тому що вони руйнівно впливають на планету. Деякі вчені навіть називають їх «серійними кілерами», так як вони є найбільш небезпечним пластиковим сміттям для фауни. Нам в Україні також варто було б запозичати корисний досвід.