Перейти до вмісту

Ознаки того, чому ви не можете розбагатіти. Чому одні люди багатіють, а інші бідніють?

Кажуть, що багатий не той, у кого багато, а той, кому вистачає. Але навіть з такої точки зору далеко не кожен може сказати про себе: «Я багач». Буває, що людина всіма силами намагається розбагатіти, але нічого не виходить. Іноді заважають зовнішні обставини, але набагато частіше справа в нас самих.

Речей, які роблять нас біднішими дуже багато. Але ми може зарадити цьому. Потрібно тільки прислухатись до порад, які зараз розкажемо. Якщо ти робиш ці речі, тоді негайно починай контролювати себе.

Купуєш речі, які не можеш собі дозволити

«Насправді вам не по кишені річ, якщо ви не можете купити її двічі», – заявив в одному з інтерв’ю музикант і мільярдер Джей-Зі. Це правило є справедливим для будь-яких покупок, крім нерухомості. Якщо телефон, вартість якого дорівнює вашій місячній зарплаті, раптом розіб’ється, ви навряд чи зможете купити такий же наступного дня. Якщо ви збираєте кошти, для того щоб купити новий ноутбук, тільки тому, що ваш старішої версії, тоді ви і справді на грані бідності. Не вартує нова річ того, щоб ви кожну свою місячну заробітню плату відкладали, якщо ви можете користуватись старим ноутбуком. Краще накопичувати кошти і вкладити їх в щось, що буде вам приносити двічі більший заробіток.

Тільки чув про фінансову подушку, але жодного разу її не бачив

Мати запас, який в разі чого дозволить вам протриматися пару місяців, – одна з характерних ознак людини, яка налагодила свої стосунки з грошима. А ось той, хто в будь-якій несподіваній ситуації змушений лізти в борги,  продавати будинок або можливо щось і гірше, явно поки не готовий розбагатіти. Формувати накопичення можна за порадою Уоррена Баффета: «Не відкладайте гроші, які залишилися після витрат. Витрачайте ті гроші, які залишилися після того, як ви відклали». І це справді так, щоб мати хоть якісь відкладені кошти,  постарайтесь із кожного заробітку відкладити хотя б 10 відсотків. Ви скажете, що це мало, але якщо відкладати регулярно, ви самі будете дивуватись тому, що ви змогли  накочити грошовий запас.

Купує задоволення в кредит

Відпустка, яку ви оплачуєте з кредитної картки, – явна ознака того, що з вашими фінансами щось не так. Ніхто не сперечається, що людині потрібно періодично відпочивати і розслаблятися, але влазити заради цього в борги – погана ідея, адже замість того, щоб накопичити на наступну відпустку, ви будете виплачувати кредит за цю. І після того, вам цей відпочинок і не згадається, і навіть будете шкодувати про те, що допустили таку велику помилку. Якщо хочете відпочити, тоді поставте собі це за мету і відкладайте  на відпочинок кошти , але не забуваючи про ті 10 відсотків згадані вище.  Один з батьків-засновників США Томас Джефферсон не радив витрачати гроші до того, як вони у вас з’являться, і хоча в його часи кредитних карт не існувало, можливостей залізти в борги було більш ніж достатньо.

Часто викидає надлишки продуктів

Якщо людина регулярно виносить на смітник їжу, що зіпсувалася, це означає, що у неї проблеми навіть з плануванням меню на кілька днів вперед. Крім того, продукти складають значну статтю витрат – фактично ви викидаєте на смітник свої гроші.

Боїться ризикувати

«Як багато ви знаєте мільйонерів, які заробили свій статок на ощадних рахунках?» – запитав бізнесмен Роберт Аллен. Продовжуючи робити те, що ви робите, ви будете отримувати те, що отримуєте. Це не означає, що потрібно спускати половину зарплати на лотерейні квитки, а залишок інвестувати в сумнівні акції, але уникати будь-якого ризику в надії все життя просидіти в зоні комфорту – один з кращих способів не багатіти. Не ризикуючи ви самі собі ламаєте життя і передбачуєте бідність. Ніколи не можна розбагатіти не залишаючи зону комфорту. Для того, щоб чогось добитись потрібно докладати максимум зусиль, потрібно щодня боротись із своєю лінню і долати будь-які перешкоди.  Тренуватись постійно і розвиватись. Ось істинний закон до багатства.

Читайте також:Хочеш мати гарну шкіру? Маски, які покращують шкіру обличчя і позбавлять від прищів.

Не хоче вчитися новому

Світ змінюється з неймовірною швидкістю, і бігти доводиться вже просто для того, щоб залишитися на місці. Якщо регулярно не витрачати час і гроші на придбання і вдосконалення професійних навичок, то в кращому випадку вам вдасться зберегти поточний рівень доходів, а ось про багатство доведеться забути. Коли Ілона Маска запитали, як він навчився робити ракети, він відповів: «Я читав книги». Не дарма ж говорять, що найкраще інвестування – це інвестиція в себе. Розвиваючи себе, ми даємо можливість своєму кар’єрному росту і загальному. Дізнаючись нову інформацію ми якомога швидше хочемо її використати , тому інвестуйте себе в тій сфері де хочете досягнути висот.

Неправильно відпочиває

Письменник і трейдер Зіг Зіглар одного разу сказав: «У багатьох людей маленькі телевізори і величезні бібліотеки, а у бідних – все навпаки». Існують заняття, які вважаються відпочинком, але по суті представляють собою марнування часу: комп’ютерні ігри, розважальні відеоролики, читання соцмереж, посиденьки в барах. Ці розваги – ознака того, що вам не потрібне і не цікаве ваше життя. хтось думає, що читання книг – це велика праця, марно витрачений час, скучно і т. п. Саме ці люди ніколи не досягнуть вершин. Вони просто будуть не готові до них, як розумово, так і фінансово. Саме в книгах ми можемо дізнатись ту інформацію, яку не зможемо побачити в телевізорах чи в соцмережах.

Не прагне заробляти більше

Не у всіх є можливість кардинально змінити сферу своєї діяльності, та ще й виграти при цьому в грошах, але навіть в рамках однієї професії пропозиції із зарплати можуть відрізнятися в кілька разів. І якщо ваш оклад не з найвищих в даній сфері, то ви, ймовірно, щось робите не так. Топ-менеджери великих компаній запевняють, що йдуть назустріч своїм співробітникам при наявності переконливих аргументів.

Не стежить за своїми грошима

Бізнес-тренер Хайме Тарді вважає, що «основна відмінність багатіїв в тому, що вони контролюють свої гроші і не дозволяють грошам контролювати їхнє життя». Якщо вас не турбує, скільки залишиться в гаманці після того, як ви сходите в магазин, значить, вам з багатством не по дорозі. Для того, щоб розбагатіти, потрібно знати свої доходи і витрати. Це допоможе спланувати бюджет, підготуватися до неприємних сюрпризів і, як не парадоксально, легше ставитися до грошей. Велика порада – завжди, як тільки вам приходить заробітня плата, одразу розплановуйте її, щоб не витратити на дармо. Записуйте кожну витрачену копійку в блокнот, ви побачите істинну картину на що насправді йдуть ваші кошти. Ви почнете задумуватись, а чи насправді мені цього потрібно було? Навіщо я це купив?

Ділиться планами з усіма

Розповідати, якими способами ви плануєте стати багатшими, є сенс тільки тим, хто вас підтримає, а таких людей не дуже багато. Більшість же віддасть перевагу «з кращих спонукань» опустити вас з небес на землю і почне переконувати, що нічого у вас не вийде. Існує навіть поняття «менталітет краба», яке описує таку поведінку.

Знає свої межі

Людина не стане багатою, якщо не розуміє, що це означає. Тунельне мислення, яке захищає ваш розум від непотрібної або шкідливої інформації, здатне до того ж виключити з вашої реальності «занадто дорогі» продукти, розваги, предмети розкоші, так що у вас просто не буде стимулу заробляти більше. Наприклад, автор знайомий з людьми, які проходять повз полиці з морепродуктами і делікатесами, не помічаючи ні асортименту, ні цін. Але ж висока ціна – це просто привід запитати себе: «Що потрібно зробити, щоб я міг це собі дозволити?»

Якщо ви засвоїте ці правила і дійсно зануритесь в них, одразу побачите результат, якого можливо ніколи у вас не було.  Задайте собі ціль, яка приведе вас до кращого життя, до вершин. Чому, коли є можливість жити краще, ми обираємо жити з комфортом? Завжди потрібно боротись із внутрішнім собою, контролювати і йти вперед, вірити в себе і свої можливості.