Перейти до вмісту

П’ять поширених спецій, які корисні для здоров’я людини.

На прилавках крамниць велика різноманітність спецій. Зазвичай ми їх використовуємо для покращення смаку страви і дуже важливо  не зловживати ними, а додавати стільки, щоб отримувати подвійну користь для шлунку і самопочуття. Пропонуємо поглянути на спеції дещо під іншим кутом зору.

Кориця знижує рівень цукру у крові

Популярна спеція на основі кори коричного дерева використовується у багатьох стравах. Вона корисна для діабетиків і осіб з підвищеним рівнем цукру у крові, оскільки надає солодкість їжі без додавання у неї цукру. Також кориця корисна для серця, вона знижує рівень холестерину і тригліцеридів. Це не заміна ліків від діабету, але непоганий різновид комплементарної медицини.

Куркума бореться із запаленням

У індійських стравах століттями використовується куркума для приготування каррі. Дана спеція стала дуже модним продуктом за рахунок здатності зменшувати рівень запалень — частої причини дискомфорту і хворобливих відчуттів. Головним компонентом спеції є куркумін, здатний впливати на запальні процеси у головному мозку, які пов’язані зі старечим недоумством і депресією. Також куркумін ефективний для зменшення болю за наявності артриту.

Імбир допомагає за наявності нудоти

Тропічна рослина тисячоліттями застосовується у азіатських культурах для лікування розладів шлунку, діареї і нудоти. Імбир знижує симптоми нудоти, які пов’язані з вагітністю, а також допомагає позбутися від проблеми з животом після хірургічних операцій. Імбир ефективний під час боротьби з нудотою через хіміотерапію у комбінації зі специфічними ліками.

Читайте також: Апетитне м’ясо до Великодня.

Часник зміцнює серце

Ще наші бабусі використовували часник як профілактичний засіб від застуди, але мало хто знає про те, що він ефективно бореться з атеросклерозом артерій. Він виникає у результаті скупчення жирових відкладень холестерину на стінках артерій. Фактори ризику розвитку атеросклерозу — паління і гіпертонія. Звуження артерій загрожує інфарктами та інсультами, а часник допомагає ці судини пробивати.

Кайенський перець проти болю

Він містить капсаїцин, що знижує кількість больових сигналів, які надсилаються у мозок. Ефективний за наявності болю через артрит і невропатію, викликану діабетом. Крем на основі капсаїцину можна наносити безпосередньо на суглоби і м’язи.

Звичайно спеції мають ефективний вплив на наш організ, але все індивідуально, тому консультація у фахівця також необхідна.