Перейти до вмісту

Перш ніж простягати руку допомоги, треба подумати ось про що

Перш ніж простягати руку допомоги, треба подумати ось про що:

чому у людини в скрутному становищі немає друзів і чому ніхто не поспішає їй допомогти, крім вас? Це не черствість або егоїзм. Це захист від потенційної невдячності.

На нас іноді нападає той, хто їв з наших рук. Мова не про тварину, звичайно. Тварини вдячні більше за людей. А ось людина часто нападає на того, хто її визволив з небезпечної ситуації, лікував, годував і всіляко підтримував. Нападе такий «врятований» раптово і вдарить в спину. Тому що саме від нього удару не очікували й зовсім не боялися повертатися спиною.

Про людську невдячність

Читайте також У Польщі готуються до можливого протистояння з Росією

Одна жінка допомагала хворій приятельці. Знайшла гроші на лікування, клопоталася, відвідувала в лікарні, потім запросила пожити у себе на дачі, на свіжому повітрі, годувала і поїла. Приятелька одужала, нічого серйозного не знайшли. А потім ця добра жінка влаштувала приятельку на роботу до свого чоловіка – з минулої роботи знайому звільнили за розтрату. Але треба ж допомогти людині!

А ця приятелька почала спокушати чоловіка доброї жінки та відверто пропонувати йому свою любов. На щастя, чоловік розповів дружині чесно про ситуацію, що склалася. І вони просто розлучилися з колишньою подругою. А ця приятелька почала розпускати мерзенні чутки й погрожувати в мережі з фейкових акаунтів. Дружина залишилася в гіркому подиві – чому так вийшло? Чому з нею так вчинили?

Зі співачкою Марією Каллас була така ж історія. Її витягало з депресії подружжя, її друзі. А потім Марія почала відверто спокушати чоловіка прямо на очах у дружини. Депресія пройшла, сили повернулися… Настав момент розплати за добро!

Треба подумати ось про що: чому у людини в скрутному становищі немає друзів і чому ніхто не поспішає їй допомогти, крім вас? Якщо мова не про безпорадного інваліда і не про старого або дитину; як так жила ця людина, що у неї зовсім немає друзів? Ні друзів, ні родичів … Чому ніхто не прийшов на допомогу і не надав підтримку? Може, причина в характері цієї людини?

Послухайте, як хтось такий відгукується про інших. Вдячний він тим, хто йому раніше допомагав? Або його оточували виключно погані і злі люди?

Проявіть увагу ось до чого: докладає сама людина зусилля, щоб вибратися з поганого становища? Або хтось такий тільки говорить про неймовірні зусилля, які він зробив? А сам зручно вмостився у вас на горбі та з задоволенням користується вашими ресурсами…

Подумайте також про те, як ви самі поводилися б в подібній ситуації. Вам соромно було б просити та приймати допомогу? Віднімати час, їсти чужий хліб і просити посунути ближче масло? Вам затишно було б жити в чужій сім’ї і спати в чужому ліжку? Ні? А чому цій людині так звично і зручно? У неї ж є свій будинок і свій хліб. Може, це людина така?

Багато про що треба подумати, якщо людина їсть за вашим столом. Без підозрілості; просто задайте собі ці прості запитання. І постарайтеся чесно на них відповісти. Багатьох проблем тоді можна уникнути. Нагодували, підтримали, допомогли, – а кликати до себе жити або разом працювати зовсім не обов’язково. Тому що дуже часто в душі облагодіяної людини починає зріти недобре почуття і нехороший умисел.

Люди, які занадто легко приймають благодіяння, звично користуються прихильністю і не соромляться клопотати інших, можуть потім вчинити з вами дуже недобре. Тому що вони вже чинять не дуже-то добре, коли користуються вашою добротою як чимось, що само собою зрозуміле. Хоч і висловлюють гарячу подяку…