Перейти до вмісту

Перша леді Олена Зеленська поділилась враженнями після зустрічі із Джилл Байден

Олена Зеленська, після зустрічі із Джилл Байден, поділилася враженнями.

В Instagram вона опублікувала допис про приїзд першої леді США Джилл Байден до України. У День матері, 8 травня, пані Байден відвідала Ужгород, де зустрілася із Оленою Зеленською та з дітьми і жінками, яким довелося залишити свої домівки через бойові дії.

“Давно хотіла особисто сказати: “Дякую за підтримку”. І ось перша леді США Джилл Байден @flotus – в Україні, в Ужгороді!
Це великий вчинок з її боку, адже кожен, хто приїздить зараз в Україну, не може почуватися у стовідсотковій безпеці. Як і кожен з нас. В Україні немає зараз безпечного місця. Буквально напередодні – страшна новина: росіяни скинули авіабомбу на школу в Білогорівці на Луганщині. Загинуло 60 людей… Одні з перших слів Джилл були про них.

І все-таки Ужгород – наш тил: саме тут, у найбільшому хабі Закарпаття, знайшли прихисток і порятунок тисячі переселенців зі Східної України – матусь і дітей”, – написала Олена Зеленська.

Читайте також: “Коли в душі болить – телефонуй… Я обіцяю плакати з тобою…”

Зеленська також поділилася з Байден деталями нового проєкту – національної програми психологічної допомоги.

“Бо кожен українець нині зазнав психологічної травми – в окупації, у вимушеній еміграції, під обстрілами, втрачаючи близьких. Плачучи й нервуючи щодня. І таку саму невидиму травму, на додачу до фізичних ран, дістають і наші захисники.

Тому ми хочемо просити американських колег поділитися досвідом. У США – потужна програма відновлення після посттравматичного стресового розладу (ПТСР). Джилл погодилася, що це важливо. До візиту в Україну вона вже встигла поспілкуватися з українськими жінками в Румунії та Словаччині. І найчастіше чула від них питання, чому Путін хоче їх убити…
Мабуть, весь світ не здатний на це відповісти. Але що ми можемо – то це заохотити людей жити попри всі замахи на їхні життя й довести їм, наскільки вони безцінні”, – зазначила Олена.