Перейти до вмісту

Підготуйте свій автомобіль до весняно-літнього сезону.

На що потрібно звернути увагу у своєму автомобілі після зими.

1. Найбільш буденна помилка водіїв навесні — не перевірити стан клем акумулятора.

За зиму клеми помітно окислюються, електричний контакт стає гіршим. У зв’язку з цим і процес заряду самого акумулятора неабияк ускладнюється, і умови пуску двигуна погіршуються. А всього лише потрібно не полінуватися і зачистити клеми дрібною “наждачкою”.

2. Така ж проблема, якою нехтує велика кількість водіїв, стосується і клем генератора. Він, зазвичай, знаходиться ще ближче до землі, ніж акумулятор.Через окислені контакти йому буде досить важко заряджати акумулятор, та й з харчуванням електроенергією взагалі всіх бортових електроприладів теж можуть з’явитися проблеми. Потрібна чистка контактів навесні.

3. Важливо після закінчення зими зайнятися контролем рівня холодоагенту в системі кондиціонера — найчастіше цього не роблять. Якщо помітна його частина за зиму пропала, кліматична система опиниться під загрозою, оскільки компресор кондиціонера охолоджується і змащується саме холодоагентом. Якщо останнього мало, запуск кондиціонера призводить до перегріву нагнітача — з можливою поломкою , і тоді можлива заміна компресора, що коштує дорого а дозаправка  обійдуться в десятки разів дешевше.

4. Перед весною майже ніхто не дивиться в “коробку” повітряного фільтра. Це велика помилка. Для жителя великого міста, який всю зиму їздив на машині по сльотавих вулицях, така поведінка помилкова.

Забруднена водяна суспензія, яка висить у повітрі над дорогами, протікає і в повітряний фільтр. Вона може забивати його так само “добре”, як і сухий пил з літніх трас. Тож перевірити його стан і при необхідності провести заміну, рекомендується кожному автовласникові.

5. Ще одна помилка автовласників транспортних засобів після закінчення зими — радіатор охолодження силового агрегату. Навіть відносно досвідчені автомобілісти при огляді основну увагу приділяють не йому, а радіатору кондиціонера, який встановлений перед ним.

Читайте також: Шлях до удачі у фінансовій сфері або як це роблять успішні люди.

Так, з цієї причини удари каменів та іншого сміття, яке летить спереду на авто, дістаються саме радіатора кондиціонера. Однак, він, у силу свого малого розміру, таким чином захищає тільки частину теплообмінника з антифризом.

Якщо навесні ви звернете увагу  на ці  автомобільні системи  та агрегати, то ваше авто  вас не підведе і буде працювати як” годинник”.