Перейти до вмісту

Підписавши закон про ленд-ліз, Байден подарував ручку, якою підписав документ, першій етнічній українці в Конгресі США

Ручку, якою Джо Байден зробив підпис на історичному документі передав, першій етнічній українці в Конгресі США Вікторії Спартц.

Про це стало відомо із трансляції цього історичного для України та цілого світу моменту.

Байден нагадав, що програма ленд-ліз була запроваджена під час Другої світової війни, коли Європа також потребувала допомоги Америки. Тепер це сталося вдруге за всю історію США, щоб допомогти Україні протистояти російській агресії.

“Хочу сказати, що ця допомога є, бо Україна є важливою для всіх. Путінська Bійна захотіла ще раз зруйнувати Європу, демократичне майбутнє України”, – сказав перед підписанням документу президент США.

Першій етнічній українці в Конгресі США Джо Байден передав ручку, якою поставив свій підпис під історичним документом.

Читайте також: У підвал лікарні, де ховалися люди, принесли немовля 5 днів від народження

Вікторія Спартц народилася 1978 року в місті Носівка Чернігівської області. Закінчила Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана. 2000 року вона переїхала до США, де отримала диплом магістра з професійної бухгалтерії Університету Індіани та залишилася там викладати.

Раніше Вікторія Спартц займалася підприємництвом у галузі нерухомості і сільського господарства, а також була сенаторкою Сенату штату Індіана. У 2020 році Спартц обрали до Палати представників США від 5 округу штату Індіана. Вона почала виконувати обов’язки члена Палати представників у січні 2021 року, ставши першою етнічною українкою в Конгресі США.