Перейти до вмісту

Подарунок для хрещеної

В один день її щасливе очікування материнства обернулося величезним горем. Ненароджена донечка так і не побачила білого світу і своїх батьків. А лікарі винесли жінці страшний вирок — вона більше ніколи не зможе завагітніти. На тендітну Віту було тяжко дивитися. Пригноблена бідою, вона кілька місяців плакала й уникала людей. Лише після того, як чоловік зі сльозами на очах попросив її опанувати себе і жити далі заради нього, Віта почала потроху виходити із депресії.

Невдовзі на неї чекало ще одне нелегке випробування — вагітність сестри. Люба довго боялася повідомити їй цю вістку, аби не ятрити рану. Віта ж тихенько плакала тільки ночами, а на людях старалася усміхатися, підвозила сестру до лікаря, допомагала робити ремонт у дитячій. Вона справді раділа за Любу, хоч водночас серце краялося через своє горе. Народилася Сонька, і у Віти в душі вкотре все перевернулося: дівчинка була її точною копією. Таку ж зовнішність могла мати і її донечка!

— Підеш за хрещену? — обережно запитала в неї Люба, споглядаючи, як сестра трепетно сповиває немовля.

Спочатку Віта хотіла відмовитися, але ці сині оченята…

— Піду.

Читайте також Це наш із Марією дім. Я його своїми руками будував. — Може, ти й будував,та належить він мені.

Соньці виповнювалося вісім років. Вони ходили по магазинах і вибирали подарунок на день народження. Віті часом здається, що вони — рідні мама з донькою. Відколи Люба розлучилася з чоловіком і вийшла з декретної відпустки на роботу, вона стала для малої чи не найближчою людиною. Домашні завдання, хвороби, батьківські збори — все на Віті.

— Тобі так личить ця сукенка, дівчинко. Ще трохи — і виростеш, будеш красива, як мама. Правда? — примовив до них продавець.

Доки мала примірювала інше плаття, Віта не стримала сліз. Це ж треба, здається, рана давно загоїлася, а часом як нахлине. Це ж би і її донька бігала тут із Сонькою…

— Хрещена, чому ти плачеш? Щось сталося? Тобі боляче? — перелякана дівчинка дивилася на неї своїми синющими очима і сипала запитаннями.

— Все добре Соню, — намагалася якось пояснити дитині. — Просто подумалося, як би було добре, коли б у мене росла така гарна донечка, як ти.

— То народи собі маленьку дівчинку.

— Я би дуже хотіла, але не можу. І лікарі не можуть мене вилікувати, — погладила племінницю по голівці.

Кілька хвилин дівча напружено думало, а тоді раптом просяяло, як нова копійка.

— Я знаю, хто тобі допоможе. Святий Миколай. Скоро він виконуватиме усі побажання.

— Боюся, Сонько, він дослухається тільки до прохань дітей, а дорослі… Дорослі — це зовсім інша справа.

— Тоді я йому напишу в листі, щоб подарував тобі дитинку. Маленьку кучеряву дівчинку. Обов’язково кучеряву, добре? — защебетала племінниця.

— Добре, — зітхнула Віта і взяла теплу Соньчину долоньку в свою руку.

***

Їй і на гадку не спадало, що з нею це може трапитися. Мовчала. Навіть чоловікові не обмовилася. Всі симптоми списувала на зіпсуту їжу, перевтому, зрештою, якусь серйозну хворобу. А що? Вона майже дев’ять років жила з думкою, що це нереально, то навіщо тішити себе ілюзіями тепер? І так наплакалася за цей час. Один Бог знає скільки… Але цей сон… Дитятко з великими очима і русявими кучерями, що тягнуло до неї ручки… Вранці не витримала і купила тест. Навіть не один. А потім — до лікаря. І вже від нього — до школи.

— Привіт, хрещена, — ділова племінниця вийшла з класу і кинула на неї свій «фірмовий» синій погляд. — У нас зараз контрольна, задачі складні. Та ти й сама знаєш, як у мене з математикою. Швидше кажи, чому прийшла. Щось серйозне чи так собі?

— Щось серйозне, — по-змовницьки усміхнулася Соньці Віта.