Перейти до вмісту

Поради для тих хто не може заснути

Ніяких ґаджетів

Начебто очевидне правило, однак згадайте, коли ви востаннє вимикали телефон за годину до сну? Навряд чи це було навіть цього року. Звичайно, ви можете поставити будильник і зовсім не вимикати смартфон, проте звичка хапатися за телефон, перебуваючи у ліжку, може призвести до зовсім не смішних наслідків. Поступово відбувається порушення вироблення кортизолу і мелатоніну. А ось паперова книга ніяк не зашкодить, швидше, буде відмінним супроводом перед сном.

Не відсипайтеся у вихідні

Улюблене заняття майже усіх, хто працює за стандартним графіком, — виспатися у вихідні. Але чи працює цей спосіб? Як кажуть психологи, спосіб абсолютно марний. Зайві години сну у вихідні не відновлять сили. До того ж, можна зіштовхнутися з порушенням обміну речовин. Так-так, занадто тривалий сон може призводити до набору ваги. Будьте обережними!

Основне завдання — сон

Друзі кличуть на нічну вечірку? Хочеться прогулятися вночі? Має бути нічна дорога? У будь-якій з цих ситуацій можна знайти компроміс і перенести захід на більш ранній час. У більшості випадків. Завжди пам’ятайте, що сон повинен стати вашим пріоритетним завданням, якщо ви відчуваєте з ним проблеми. Не потрібно займати необхідний для сну час іншими активностями, лише перебудова режиму може допомогти налагодити якісний сон і привести психологічний стан до ладу.

Відведіть думкам додатковий час

Часто трапляється, що саме перед сном нас відвідують тривожні думки. Так, вони не дають заснути, і ні, це не є приводом виправдовувати відсутність сну тривожністю. Якщо ви вже якийсь день не можете знайти собі місця з тієї чи іншої причини, просто виділіть собі годину або пів години перед сном, коли ви можете усе обміркувати або навіть з кимось порадитися. Вже після цього ви помітите, як тривога безпосередньо перед сном відступає.

Читайте також І я хочу, щоб, коли я помилюся, у мене був би другий шанс. Ця думка гріє мене і допомагає впоратися зі страхом помилок.