Перейти до вмісту

Поради при виборі якісної вареної ковбаси

Ковбасні вироби, зокрема варена ковбаса, сьогодні пропонуються у величезному асортименті.

Пропонуємо кілька простих порад при виборі ковбаси

У першу чергу не слід купувати сосиски і ковбасу в вакумних упаковках. Робиться це, щоб продукти довше зберігалися, не обвітрювалися і мали товарний вигляд, вагу. Перед упаковкою сосиски нарізаються по кілька штук і поливаються або спеціальним розчином, що містить хімічні речовини, або водою. Добре, якщо другий варіант, але ми то цього напевно не знаємо.

По-друге, важливо добре вивчити зовнішній стан ковбаси і почитати, що пишуть на етикетці, навіть дрібним шрифтом. Зазвичай, першим вказується інгредієнт, вміст якого в продукті більший за інші, наприклад, свинина. У цьому переліку бажано, щоб вода перебувала на одному з останніх місць. До речі, за технологією у виробництві вареної ковбаси використовується натуральний сніг, вироблений спеціальними машинами.

Що стосується м’яса курей в складі, то краще такі сосиски не брати. Вони, звичайно, безпечні для здоров’я, але про якість кінцевого продукту особливо говорити не доводиться. І куряче м’ясо, і механічна обвалка у нас в країні в ковбасах хорошої якості не використовувалися. Тобто за наявності того чи іншого про ДСТУ говорити не доводиться.

Лікарську ковбасу завжди вибирати потрібно по ДСТУ. Якщо на етикетці він вказаний, значить можна спокійно її купувати. В ідеалі купувати продукт в кишці або синюзі, тільки завжди важливо переглядати термін і умови його зберігання.

Здебільшого всі сучасні ковбаси в наш час виготовляють по ТУ. Потрібний набір компонентів і спецій надходять на завод у вигляді готових сумішей. Працівник виробництва просто розкриває герметичний пакет і висипає його вміст в кутер. Фарш для ковбаси готовий.

Те, що в продукті є нітрат натрію (часто пишуть на етикетці Е250) — це цілком нормальне явище. Він є абсолютно у всіх ковбасах. Крім іншого нерідко додається до складу аскорбінка, і це теж не страшно. Ковбасу, що містить каррагінан, краще не купувати. Дана речовина додається до складу, щоб в готовому продукті утримувалася волога.

Читайте також: Модні кольори на період осінь-зима 2021- 2022 року

На запах теж бажано ковбасу перевіряти по можливості. Вона повинна мати приємний аромат. Якщо є можливість подивитися ковбасу в розрізі, колір її повинен бути неяскравим і тим більше не кислотним.Хороша варена ковбаса зобов’язана мати світло-рожевий колір. Маса повинна бути пружною, однорідною, без будь-яких пустот, виглядати апетитно.