Перейти до вмісту

Поради та рецепти, чим замінити каву

Для людей, яким з яких-небудь причин доводиться відмовлятися від вживання кави, ми приготували добірку з декількох альтернативних напоїв, що володіють науково-доведеною користю для кого не секрет, що корінь цикорію можна обсмажити, перемолоти і приготувати з нього смачний гарячий напій.

У нашій країні він давно користується заслуженою популярністю. Нагадує за смаком кави, він абсолютно не містить кофеїну. Цикорій є багатим джерелом інуліну. Це вид харчових волокон, що сприяє травленню і росту корисних бактерій — біфідобактерій і лактобацил. Крім того, напій з цикорію багатий вітамінами групи в.Порошок цього чудодійного кореня легко знайти в будь-якому супермаркеті. Він надзвичайно простий у приготуванні: просто заваріть його окропом (якщо використовуєте сублімований продукт) або у френч-пресі (якщо використовуєте неперероблене мелену сировину).

Чай матча Маття Матча, а правильніше, маття — це вид зеленого чаю, який отримують шляхом обробки на пару, сушки і подрібнення в дрібний порошок листя рослини Camellia sinensis. Напій, приготований з цієї сировини-концентроване джерело антиоксидантів, особливо галлат епігаллокатехіну. Ця речовина зараз активно вивчається медициною. Відзначається його користь в боротьбі з багатьма онкологічними захворюваннями і ВІЛ.

Зелений чай матча також допомагає в зниженні ваги і жирових відкладень. Маття володіє свіжим м’яким смаком. А його приготування-справжній ритуал, здатний прикрасити будь-яку чайну церемонію.Варто звернути увагу на те, що маття містить велику кількість кофеїну. Його концентрація може досягати від 35 до 250 мг. на чашку. Якщо у вас проблеми з кофеїном, доведеться підібрати собі інший напій в якості альтернативи.”Золотий чай” Чай з куркуми “Золотий чай” правильніше було б назвати чаєм з куркуми.

Він не містить кофеїн, зате багатий куркуміном-поліфенолом з потужним протипухлинною і протизапальною дією.Напій містить підбадьорливі спеції, такі як імбир, кориця і чорний перець. Часто в нього додають кардамон, ваніль і мед. Для приготування “Золотого чаю” можна використовувати повноцінне жирне коров’яче молоко, так як чорний перець, що входить до його складу, збільшує здатність організму засвоювати куркумін і спалювати жир.”Золотий чай” легко приготувати за 5 хвилин.

Рецепт простий: змішайте в каструлі 1 склянку коров’ячого або альтернативного молока з 1/2 чайної ложки меленої куркуми, 1/4 чайної ложки кориці, 1/8 чайної ложки меленого імбиру і дрібкою чорного перцю. За бажанням можна додати трохи меду або ванілі. Нагрійте суміш на слабкому вогні, часто помішуючи, щоб уникнути пригорання. Перелийте напій в кухоль і насолоджуйтеся обволікаючим теплом ароматного чаю.

Йерба матеyerba mateYerba mate – це трав’яний чай з натуральним кофеїном, приготований з сушеного листя парагвайського падуба llex paraguriensis.Якщо ви шукаєте замінник кави, але не хочете відмовлятися від ранкової порції кофеїну, йерба мате-хороший вибір. Вживання цього напою несе в собі цілу культуру, оспівану аргентинськими письменниками, такими, як Хуліо Кортасар і Хорхе Луїс Борхес.

Мате п’ють з калебаса-ємності, зробленої з висушеної і обпаленої гарбуза. Щоб фракція дрібно порізаних листя падуба не заважала процесу, використовують трубочку з вбудованим ситом — бомбилью.Мате багатий корисними рослинними сполуками, які діють як антиоксиданти. У ньому великий вміст різних мінералів і вітамінів, таких як рибофлавін, тіамін, фосфор, залізо, кальцій, вітамін C і E. Yerba mate має трохи терпким смаком, який можна охарактеризувати як гіркий, деревний або димчастий. Щоб пити йерба мате було легше, ви можете заварити листя в чайному ситечку або купити пакетований варіант.

Однак таке вживання в Аргентинській традиції матепітія вважається поганим тоном.Незважаючи на користь yerba mate для здоров’я, пити його слід в помірних кількостях, щоб уникнути передозування кофеїну.Пряний чай латте масала пряний чай – це спосіб приготування чорного чаю, при якому його змішують з великою кількістю спецій і прянощів. Традиція вживання даного напою прийшла з Індії, де його традиційно називають масала (буквально — чай зі спеціями).Незважаючи на те, що він містить менше кофеїну, ніж кава (близько 47 мг на порцію), дослідження показують, що пряний латте чай може поліпшити розумову активність. Потенційна користь від вживання пряного чаю латте пов’язана з високим вмістом в ньому антиоксидантів і тих корисних речовин, що привносяться з додаванням прянощів. Крім своєї потенційної користі для здоров’я, масала володіє унікальним смаком і запашним, розслаблюючим ароматом.

Один з найпопулярніших рецептів його приготування говорить: подрібніть 4 насіння кардамону, 4 тичинки гвоздики і 2 горошини чорного перцю. Змішайте в каструлі або ковшику 2 склянки молока, невеликий скибочку свіжого імбиру, 1 паличку кориці і подрібнені спеції. Доведіть суміш до кипіння, потім зніміть з вогню. Додайте попередньо-заварений чорний чай (фортеця за смаком) і дайте настоятися 10 хвилин. Процідіть масалу через сито і насолоджуйтеся.

Ройбуш (ройбос)РойбушРойбуш-вид трав’яного чаю (аспалатуса лінійного) без кофеїну з солодкуватим фруктовим смаком родом з Південної Африки. Він містить велику кількість антиоксидантів і мало дубильних речовин (танінів), які, ДО РЕЧІ, перешкоджають засвоєнню заліза в організмі. Ройбос багатий вітаміном С і флавоноїдами. Добре втамовує спрагу і надає м’який тонізуючий ефект.Заварювання ройбуша триває довше, ніж у більшості сортів чаю. Але при цьому надмірне заварювання не призводить до гіркого смаку. Щоб приготувати собі чашку даного фіточаю, залийте 1-1, 5 чайних ложки ройбуша окропом на термін до 10 хвилин. Додавання лимона або меду підкреслить смак чаю, додавши в нього приємні відтінки.Керобкеробкероб-напій з порошку, виготовленого з плодів ріжкового дерева (Ceratonia siliqua). Перші згадки про нього сходять ще до часів Стародавньої Греції. Пізніше, вже в XIX столітті, згідно з “енциклопедією лікувальних продуктів”, британські лікарі продавали співакам стручки ріжкового дерева. Їх жування допомагало співакам зберегти здоров’я голосових зв’язок, заспокоїти запалення і очистити горло. За смаком кероб дещо нагадує какао.

Але його смак трохи більш “плоский”, не такий насичений, як у какао. Чимось нагадує смак свого найближчого родича — тамаринд. У керобі немає кофеїну і теоброміну, тому за свій психоемоційний стан ви можете бути спокійні!У напою з плодів ріжкового дерева відзначають наступні корисні якості:наявність великої кількості клітковини, вітамінів і мінералів;вміст у складі антиоксидантів і поліфенолів;низька кількість жиру і вуглеводів;відсутність кофеїну і глютену.Оскільки ріжкове дерево від природи солодке, кероб також може допомогти задовольнити вашу тягу до цукру.