Перейти до вмісту

Поради, які допоможуть відрізнити оригінальний парфум від підробки

Перевірте целофанову упаковку

Целофанова упаковка найчастіше видає підробку, тож починати ревізію потрібно саме з неї. Оригінальні аромати ніколи не заклеюють у целофан за допомогою клею, це завжди робиться термометодом (нагріванням), а це означає, що шов буде ідеально рівним. Зверху чи знизу коробочки повинен бути прямокутний або круглий штамп у вигляді наклейки.

Штрих-код

Далі дивіться на штрих-код: він повинен збігатися зі штрих-кодом країни, де зроблений парфум. Зверніть увагу, що справжній французький парфум ніколи не розливають “за ліцензією” десь у Китаї або Бангладеші. Якщо під час придбання одягу це цілком закономірно, то з парфумами це неможливо зробити: французькі аромати розливають у Франції.

Отже, корисно знати перші цифри штрих-кодів основних країн-виробників: Франція — 30-37, Італія — 80-83, Великобританія — 50, Німеччина — 400-440, Іспанія — 84, США і Канада — 00-09.

Серійний номер партії

Як відрізнити оригінальні парфуми? На дні справжнього флакона завжди є тонка прозора наклейка, на якій написане щось на зразок “Eau de Toilette, 50 ml”, і там є серійний номер партії. Залежно від бренду він може складатися з декількох цифр або цифр і букв. Такий самий номер повинен стояти і на картонній упаковці. У оригінальних парфумах ці цифри завжди збігаються.

Читайте також Останньою краплею була фраза мами – у нас вже є внуки, нам більше не треба.

Картон всередині коробки

Підроблені парфуми також може видати вміст картонної коробочки. Зазвичай у справжньої парфумерії є якийсь “каркас”, картон або пластик, щоб пляшечка не гриміла і не бовталася у коробці. На цій “дрібниці” виробники підробок часто економлять, тож трохи струсіть упаковку: якщо флакон бовтається, то це швидше за все “фейк”.

Країна-виробник

На справжній парфумерії зазвичай пишуть просто “Made in France” або “Made in Italy” дрібним шрифтом на картонній коробці. Якщо такі написи відсутні, або написане щось дивне на кшталт “Paris-London-New-York” — це вже привід замислитися про справжність товару.

Прочитайте інформацію на упаковці

Знову повертаємося до нудних букв і цифр на упаковці парфумів. На оригіналах завжди дрібним шрифтом зазначена дата виготовлення аромату, термін придатності і склад продукту. А ось підробки часто вважають таку інформацію абсолютно зайвою.

Ціна

Це, звичайно, не найнадійніший спосіб переконатися у достовірності продукту, але й скидати з рахунків його не можна. Ви ж напевно приблизно уявляєте, скільки коштує бажаний аромат. А ось скажена знижка або акція у магазині вже повинна насторожити: справжній парфум не може коштувати у 2-3 рази дешевше за власну реальну ціну, просто тому що у нього висока собівартість.