Перейти до вмісту

Повноцінний сон сприяє схудненню.

Чим гірше спить людина, тим повільніше відбувається процес спалювання зайвих калорій, а люди, які добре висипаються, швидше втрачають зайві кілограми.

Здоровий сон запобігає переїданню

За апетит людини відповідають два головних нейромедіатори: лептин і грелін. Перший є “гормоном ситості”, який подає сигнал про те, що людина сита. Другий “гормон голоду”, він подає сигнал, що людині необхідно щось з’їсти.

Проведені дослідження показали, що люди, які спали всього 4 години, мали високий рівень греліну, і тому хотіли сильно їсти. Але ті, хто спав по 8-10 годин, не мали такого відчуття.

Міцний сон спалює калорії

Є таке поняття, як “швидкість обміну речовин у спокої”. Під час сну організм продовжує і далі спалювати калорії. У свою чергу, поганий сон може знижувати швидкість спалювання калорій.

Люди, які бажають скинути зайву вагу, зобов’язані спати не менше 8 годин на добу,  також не переїдати перед відходом до сну.

Сон і фастфуд

Багато людей, які погано сплять ночами, частіше їдять шкідливу їжу замість корисної. Все це призводить до збільшення калорій  до 22%. Коли людина мало спить, то в її лобовій частині сповільнюється активність, яка відповідає за самоконтроль і прийняття різних рішень.

Щоб жир не накопичувався, потрібно спати як мінімум 8 годин на добу. При нестачі сну, людина може відчувати втому, слабкість і протягом дня бути не такою активною, як завжди. Повноцінний сон робить людину більш витривалою і менш дратівливою.

Читайте також: Сирне печиво до чаю.

Проведені дослідження показали, що люди, які спали 5 годин на добу, менше втрачали жирової тканини, в порівнянні з тими, хто спав по 8 годин. Водночас м’язова тканина втрачалася набагато швидше. Все це пов’язано з гормоном надниркової залози — кортизолом. Фахівці стверджують, що концентрація гормону підвищується у тих людей, які мають проблеми зі сном. У свою чергу кортизол призводить до підвищення рівня цукру в крові.

Сон можна порівняти з повноцінним і безкоштовним лікарським засобом.  Він допомагає людям завжди залишатися у формі, вести активний спосіб життя.