Перейти до вмісту

Правила виживання при ядерному вибуху

При сучасних засобах зв’язку і оповіщення не дізнатися про небезпеку, просто неможливо. Тут ти можеш заперечити, що народ про все дізнається в останню чергу, коли рятуватися вже марно. Але якщо пригода справді серйозна, ти дізнаєшся про неї і від сусіда, і навіть від кішки.

Тому негайно включи телевізор або радіо і уважно прослухай інформацію про місце збору для евакуації та подальших інструкціях. Головне — дослухати все до кінця і не піддаватися паніці.

 

Почувши протяжний сигнал сирени, знай, що для укриття в безпечному місці у тебе є близько 10 хвилин. Якщо ти живеш в мегаполісі, сховайся в підземці метрополітену, але врахуй, що після сигналу тривоги вхід в метро закриється через 5 хвилин. Крім того, під багатьма багатоповерхівками, побудованими в радянський час, є бомбосховища. Навіть якщо їх вже давним-давно переробили під інші цілі, стіни залишилися тими ж і вони порятують від біди.

Читайте також Історія мудрої жінки

Якщо ти перебуваєш далеко від будь-яких бомбосховищ і підвалів або просто почав панікувати, сховайся в будь-якому будинку або за кам’яною стіною, закрий голову руками і відкрий рот. Запам’ятай: ні в якому разі не дивися на вибух, навіть якщо ти знаходишся далеко від епіцентру. Ти можеш осліпнути від спалаху.

 

З повідомлень по радіо чи Інтернету ти дізнаєшся про місцезнаходження бомбосховищ у твоєму місті. Важливо знати, що означає їх маркування. Клас укриттів визначається по здатності витримати надлишковий тиск ударної хвилі: А-І (0,5 МПа), А-ІІ (0,3 МПа), А-ІІІ (0,2 МПа) і А-IV (0,1 МПа). Перші 3 призначені для високопоставлених осіб, цінних фахівців і військових. Але не варто зневірятися, адже найчастіше саме ці об’єкти піддаються подальшій атаці.

 

Потрібно розуміти, що люди, яким не пощастило опинитися в епіцентрі вибуху ядерної бомби, не виживають. Товсті стіни бомбосховища можуть витримати вибух, однак вибухова хвиля знищить все живе. Якщо ти бачиш величезне скупчення народу, в паніці намагається потрапити в бомбосховище, краще не штовхайся з ними, а скоріше сховайся в якомусь підвалі. Так у тебе буде більше шансів врятувати своє життя.

 

В умовах ракетно-ядерного удару головне завдання — вижити. Тому не думай витрачати час на збір коштовностей і гардероба на всі випадки життя. Достатньо взяти документи.

Тим, хто вижив після вибуху потрібно терміново йти подалі від епіцентру вибуху. В даному випадку невидимою небезпекою служить радіація. Військові будуть створювати спеціальні пункти, де будуть надавати необхідну допомогу, встановлювати особи потерпілих і відновлювати порядок.

 

Якщо в момент ядерного вибуху ти перебував у бомбосховищі, то залишайся в ньому ще кілька днів. Справа в тому, що тієї радіації, яка буде на поверхні, досить, щоб убити людину. Вже через 3-4 дні особливо небезпечні радіоактивні речовини знизять свою убивчу дію. Чим довше ти будеш ховатися в притулку, тим більше шансів залишитися живим і здоровим.

 

Якщо притулок частково зруйновано, у ньому не варто залишатися, навіть якщо є достатня кількість води і продуктів. Головна причина та ж — радіація. Швидше покинь зону епіцентру вибуху.

 

При виході на поверхніість дотримуйся цю інструкцію. Захищай органи дихання протигазом або будівельної маскою, на крайній випадок підійде волога ганчірка. Якщо є можливість, уникай пересування під час вітру з боку епіцентру вибуху. Воду краще пити пляшкову, яка була розфасована до вибуху. Якщо такої немає, можна пити з джерел, поточних по напрямку до епіцентру вибуху, а не навпаки.

Спробуй закрити всі частини тіла, щоб на них не потрапляв радіоактивний пил. Поки ти не покинеш зону ураження, ховайся від дощів. Кожна крапля може бути смертельною.

 

Після прибуття в безпечну місцевість відразу ж прийми ванну, зміни одяг і приймай всі медикаменти, які дають медики. Не панікуй і по можливості допомагай іншим впоратися з бідою.

 

 

Чим швидше ти покинеш зону ураження, тим більше у тебе шансів вижити і залишитися здоровим. Але якщо сили тебе покинули, запам’ятай: не варто лягати на землю. І намагайся уникати низин.