Перейти до вмісту

Про що забувають батьки під час виховння дітей?

 

Піклуючись про дитину, батьки здебільшого не звертають увагу на її психічний стан.
Допоможіть дитині повірити в себе.

– Будьте тут і тепер

Дітям потрібно відчувати, що батьки є поруч. Психологи рекомендують звертати увагу не на нові дописи в мережі, а на те, що навколо вас.

 

– Три добрі справи

Не забувайте приділяйте час дитині перед сном. Обговоріть з нею, які добрі справи він чи вона хотіли б реалізувати наступного дня. Заплануйте щось спільне для вас обидвох.

 

– Говоріть про почуття

Звертайте увагу, та ні в якому разі не ігноруйте переживання і думки дитини, навіть якщо вони вам здаються нісенітницями. Часто нащадки не знають, як передати емоції та розповісти про речі, які їх засмучують. Тому виділіть час, коли ви можете наодинці обговорити думки, переживання, почуття та плани дитини.

 

– Фантазуйте

Ви можете перетворити фантазії на певну гру, коли ви розказуєте один одному про щось та маєте вгадати – це чи правда. Або ж створюйте власні казки про тваринок та їхні стосунки. Тут важливо не насміхатись, а проявити цікавість до фантазій вашої дитини.

Читайте також: Поради для дівчини, як пережити розставання з хлопцем

 

– Дбайте про свою дитину

Скеровуйте та підтримуйте, плекайте навички турботи про себе. Наприклад, щоб дитина обирала смачну та корисну їжу, добре спала, не забувала про активний спосіб життя.

– Тривожний час

Приділяйте деякий час кожного дня, щоб обговорити неприємні деталі дня. Що викликає у вашої дитини тривогу, занепокоєння чи роздратування. Підберіть слушний час для обговорення цієї теми.