Перейти до вмісту

Про які емоційні звички варто забути, щоб зберегти ваш шлюб? 

 

Поспішні висновки

Ви впевнені, що знаєте, про що думає і що відчуває ваш партнер? Ви приписуєте йому свої думки і почуття, ґрунтуючись на упередженнях, а не фактах. Перевірте факти, перш ніж робити висновки. Запитуйте партнера, а не робіть поспішних висновків.

Катастрофічні прогнози

Ви передбачаєте одразу найгірший результат, не маючи жодних доказів. Навіть коли факти суперечать негативному сценарію, ви продовжуєте наполягати, що все закінчиться погано. Поцікавтеся у партнера, як він дивиться на ситуацію. Можливо, його погляд виявиться більш позитивним і обнадійливим.

Мислення “все або нічого”

Ви бачите життя в чорно-білих фарбах, не помічаючи відтінків і півтонів. Ви критикуєте звички або поведінку партнера, використовуючи слова «завжди» і «ніколи». Обережніше із такими словами. Старайтеся замінювати  їх на інші фрази.

Читайте також: Декілька речей, які тато повинен робити для дитини.

Звинувачення

Ви звинувачуєте партнера у всіх гріхах, упускаючи свій внесок у проблему. Дивіться на ситуацію та розглядайте її свідомо.

Песимізм

Ви скидаєте з рахунків всі позитивні аспекти ваших відносин, запам’ятовуючи тільки погане. Навчіться бачити не лише мінуси, але і плюси. Постарайтеся побачити в будь-якій проблемі можливість. Радійте успіхам партнера, заохочуйте і надихайте його.

Наказ

Не наказуйте партнерам, що і як їм робити. Краще сформулювати свою заклопотаність у вигляді питання.

Емоційні міркування

Ви судите про партнера і відносини виходячи з того, що ви відчуваєте, забуваючи про факти. Спочатку визнайте свої почуття. Потім постарайтеся відокремити емоції від фактів, щоб визначити, наскільки вірні ваші висновки.

Доброта, турбота і великодушність — найкращі ліки, які рятують навіть безнадійні відносини. Вони знімають напругу, створюючи ґрунт для взаємної співпраці і любові.