Перейти до вмісту

Прокрастинація. 4 правила перемогти лінь.

Прокрастинація — це один із наших механізмів захисту. Як біль попереджає нас про щось надто гаряче / гостре, так і прокрастинація попереджає нас про задачу, яку ми чомусь не хочемо виконувати.

Прокрастинація — це наша ширма перед певними почуттями.

Буває, що треба зробити щось дуже важливе, а сісти за роботу ніяк не виходить – не хочеться, не той настрій, почекає до завтра. А коли відкладати вже неможливо й начальник сварить за вкотре зірваний дедлайн, приходить гірке усвідомлення: “Якби я зробив(ла) це раніше, проблем би не було”. Якщо ви часто з таким стикаєтесь, можливо, ви страждаєте від прокрастинації.

Завжди задаєте себе питанням як подолати прокрастинацію? Тоді ці 4 способи вам обов’язково допоможуть:

Тренуйте психологічну стійкість щодня
Не нехтуйте власним мозком. Замість довгого обмірковування і накручування спробуйте приборкати інстинкти. Наприклад, дізнайтеся більше про стоїцизм, прагматизм і усвідомленість. Це допоможе вам контролювати думки та зміцнювати психологічну стійкість.

Читайте також:Дідусь, який найбільше цінував час – проведений із сусідською дитиною.

Займайтеся спортом щодня
Це допомагає розвивати здатність зосереджуватися, додає упевненості й енергії. Щоб подолати прокрастинацію, треба працювати над цим до того, як ситуація, у якій це буде потрібно, станеться. Як тільки ви почнете тренуватись у вас одразу появиться мотивація це робити завжди. Важко тільки почати, але заставивши себе це зробити ви ніколи не пошкодуєте.

Дотримуйтеся низки звичок
Яких — вирішуйте самі. Можна, наприклад, вести щоденник, читати, щоранку розставляти пріоритети, відмовлятися від споживання непотрібної інформації, щодня підтримувати зв’язок із родиною та друзями. Звички допоможуть вам заземлюватися, приділяти час тому, що дійсно важливо для вас, а ще сприятимуть ефективній роботі мозку — він любить рутину.

Ведіть список невеликих, але важливих завдань
У будь-якій «великій» роботі є низка маленьких деталей. Записуйте їх і стежте за виконанням. І розбивайте масштабну роботу на частини — так нею буде легше керувати.  Як тільки ви зробите перший крок до записів,то тоді відчуєте як це добре впливає на вас. У вас з самого ранку є обов’язки і ви точно знаєте що маєте робити, а не задаєтесь питання а що ж би це зробити саме сьогодні?