Перейти до вмісту

Простий спосіб визначення кислотності грунту.

Кислотність грунту – це важливий показник для вирощування різноманітних культур. Пропонуємо простий і доступний спосіб визначення його кислотності, заснований на здатності листя чорної смородини міняти колір рідини під впливом рівня кислотності.

Суть методу проста. З куща смородини (також підійде листя черемхи) потрібно зірвати 8-9 листочків, потім порвати їх на середні частинки, покласти в півлітрову скляну банку і залити крутим окропом (бажано застосовувати дощову або відстояну воду), злегка помішуючи, ніби як ви заварюєте звичайний трав’яний чай.

Дайте складу як слід настоятися і охолонути протягом 35-40 хвилин, після чого процідіть його через марлю. Додайте в ємність з настоєм зразок досліджуваного ґрунту з місця на ділянці, яке вас цікавить.

Даного 0,5 л обсягу смородинового настою цілком вистачить і для перевірки 2-х зразків землі з різних частин городу. В цьому випадку досліджуваний ґрунт кладіть в прозорі склянки або окремі скляні баночки невеликого обсягу, а потім заливайте його «чаєм» зі смородини.

За допомогою дерев’яної палички або чайної ложки ретельно розмішайте склад, намагаючись довести його до однорідної консистенції. Після того, як частинки землі осядуть, зверніть увагу на відтінок, що з’явився у воді.

Читайте також: Кизил корисний для жіночого здоров’я.

Результати експерименту.

Почервоніння розчину (досить ледве помітний червонуватий або оранжевий відтінок на просвіті) сигналізує про високу кислотність ґрунту.
Зелений відтінок вказує на слабокислу реакцію.
Злегка блакитний або чистий прозорий колір говорить про нейтральний рівень pH.
Більш насичене синє забарвлення — ознака лужної реакції.
Увага, для експерименту підходить листя саме чорної смородини, а не червоної або білої.

Кислий ґрунт є несприятливим для більшості городніх рослин. Подобається він хіба що гортензії, лохині, хвойникам ,ківі

При виявленні проблем використовуйте стандартні засоби для розкислення ґрунту і нормалізації ситуації на підконтрольній дачній ділянці.