Перейти до вмісту

Причини та подолання дратівливості.

Підвищена дратівливість, стан, під час якого “все бісить” і від якого людина регулярно страждає протягом певного часу, може бути симптомом психологічних проблем або навіть проблем зі здоров’ям

Людина, яка постійно відчуває роздратування навіть через незначний привід, сам собі отруює життя, оскільки така поведінка перешкоджає гармонійному спілкуванню з близькими, заважає в роботі та просто позбавляє звичних радощів.

Роздратування може в певні моменти відчувати кожен, але бити тривогу варто в тому випадку, якщо воно переслідує людину регулярно, заважаючи нормальному життю.

Причини дратівливості
Дратівливість можуть провокувати:

психологічні чинники (тимчасовий і хронічний стрес, серйозні психологічні стани, при яких потрібно спостерігатися у спеціаліста, наприклад, біполярні розлади);

фізіологічні чинники (нестача сну, хвороба, неправильне харчування, біль, інфекції, гормональні порушення і т.п.).

Також у жінок дратівливість можуть викликати передменструальний синдром, синдром полікістозних яєчників, менопауза.

Як перемогти роздратування

Щоб такого не сталося, в першу чергу, потрібно навчитися сприймати дійсність такою, яка вона є. Не будуйте ілюзій і не прикрашайте життя. Знизивши різницю між очікуваним і дійсним, ви зменшите вірогідність настання стану роздратування.

1. Якщо відчуваєте, що почали дратуватися, постарайтеся змінити обстановку або вид діяльності; в повсякденному житті виділіть час для активного відпочинку в колі близьких вам людей.

Читайте також:Повчальна притча про те, що Бог завжди спасає нас.

2. Подумайте про хороше, погортайте альбом з фотографіями, перенесіться подумки в ті часи, коли вам було спокійно і затишно.

3. Уявіть, що пройшло п’ять-десять років, і оцініть те, що дратувало вас півгодини назад, з точки зору випробування часом. Швидше за все, привід для роздратування здасться вам смішним. А чи варто взагалі дратуватися через подібні дрібниці?

4. Наповнюйте життя приємними дрібницями: послухайте улюблену музику, прийміть заспокійливу ванну, погладьте домашнього вихованця, посміхніться своєму відображенню в дзеркалі.

Корисно вести щоденник, який допоможе вам стежити за якістю і кількістю харчування, тренувань і сну. Спостереження і турбота про самого себе допоможуть у вирішенні проблеми.

Також, щоб не зіпсувати стосунки з близькими, корисно поговорити начистоту, пояснивши, що ваша поведінка – це не прояв ворожості, а результат обставин або процесів, які відбуваються всередині вас.