Перейти до вмісту

Притча про «Чарівну скриньку»

Одному бідному чоловікові наснився сон, що він знайшов скриньку. Така вона була вже гарна: різьблені візерунки аж світилися позолотою.

«Що ж робити з такою красою? Хоча вона й гарна, але користі не приносить. Напевне, продам та й куплю діткам солодощів», — роздумував чоловік.

Читайте також Це була найгірша подорож у нашому житті, краще б я ще кілька років спокійно сидів вдома, ніж пережив таке.

Аж тут замочок сам прочинився, а в скриньці золота монетка лежить.

«Яке щастя! Тепер я зможу купити їжі на цілий місяць. Може, на іграшки навіть залишиться. От би було там кілька монет! Я б зміг і хату поремонтувати, і меблі нові купити», — чоловік не припиняв мріяти.

 

У скриньці брязнуло – і вже на дні сяє кілька монет.

 

«Та що ж це я лише про себе думаю! Якби була повна скринька, я б зміг і батькам допомогти, і братові своєму грошенят підкинув би, бо через хворобу працювати не може», — з запалом говорив чоловік.

 

Прочинились дверцята, а монет повно-повнісінько!

 

«Яке багатство! Що з ним робити? Як почну всім по трохи роздавати, то ні я багатієм не стану, ні їм легше не буде. Треба щось таке купити, щоб прибуток приносило».

 

Тільки промовив це чоловік, аж скринька зачинилася. Відкриває він її знову, а там нема.

 

Прокинувся чолов’яга посеред ночі і почав думати, що цей сон означає: «Напевне, багатство – велика спокуса, яка змінює людину. Найдорожче, що у мене є – сім’я, рідні, друзі та добре серце».